JDPUda ilmiy-innovatsion ishlanmalarni tijoratlashtirish masalalariga bag‘ishlangan seminar o‘tkazildi.
2024 yil 6 fevral kuni Jizzax davlat pedagogika universiteti kafedra mudirlari va doktorantlari uchun O‘zbekiston-Ozarbayjon akademik forum raisi, «Silk Road Research Academy» raisi, professor Azamat Akbarov ishtirokida ilmiy-innovatsion ishlanmalarni tijoratlashtirish masalalariga bag‘ishlangan seminar o‘tkazildi. Seminarni ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor G‘.Qodirov ochib berdi. Shundan so‘ng seminar mehmoni Azamat Akbarov mavzu doirasida o‘z taqdimotini ishtirokchilarga taqdim etdi. Taqdimotda mavzu yuzasidan barcha ma’lumotlar sodda va ravon tarzda yetkazildi.

A seminar on the issues of commercialization of scientific and innovative developments was held at JSPU.
On February 6, 2024, a seminar dedicated to the commercialization of scientific and innovative developments was held for the heads of departments and doctoral students of Jizzakh State Pedagogical University with the participation of the Chairman of the Uzbekistan-Azerbaijan Academic Forum, Chairman of the Silk Road Research Academy, Professor Azamat Akbarov. The seminar was opened by G. Kadirov, vice-rector for scientific affairs and innovations. After that, the guest of the seminar, Azamat Akbarov, presented his presentation to the participants. In the presentation, all information on the topic was conveyed in a simple and fluent manner.