JDPUda Davlat bayrog‘i qabul qilinganining 34 yilligiga bag‘ishlangan sport tadbiri o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Malaka oshirish va qayta tayyorlash fakultetida 18-noyabr – O‘zbekiston Respublikasining Davlat bayrog‘i qabul qilinganligining 34 yilligi munosabati bilan sport tadbiri tashkil etildi.
Tadbirning asosiy maqsadi xodimlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, jismoniy chiniqish va ruhiy tetiklikni mustahkamlash, shuningdek jamoada birdamlik va davlat ramzlariga hurmat tuyg‘usini yanada oshirishdan iborat bo‘ldi.
Bayram munosabati bilan ayollar o‘rtasida voleybol, erkaklar o‘rtasida esa mini-futbol musobaqalari o‘tkazildi. Natijalarga ko‘ra:
Voleybol (ayollar): 1-o‘rin — Kimyo fan o‘qituvchilari 2-o‘rin — Boshlang‘ich ta’lim fan o‘qituvchilari 3-o‘rin — Geografiya va Biologiya fan o‘qituvchilari
Mini-futbol (erkaklar): 1-o‘rin — Kimyo fan o‘qituvchilari 2-o‘rin — Geografiya fan o‘qituvchilari 3-o‘rin — Biologiya va Boshlang‘ich ta’lim fan o‘qituvchilari
Tadbir xodimlar o‘rtasida do‘stlik, hamjihatlik va davlat ramzlari bilan faxrlanish tuyg‘ularini yanada mustahkamladi.

В ДжГПУ прошло спортивное мероприятие, посвященное 34-летию принятия Государственного флага.
В Джизакском государственном педагогическом университете на факультете повышения квалификации и переподготовки было организовано спортивное мероприятие в честь 34-летия принятия Государственного флага Республики Узбекистан, отмечаемого 18 ноября.Основной целью мероприятия являлось пропагандирование здорового образа жизни среди сотрудников, укрепление физической закалки и душевной бодрости, а также дальнейшее повышение чувства сплоченности в коллективе и уважения к государственным символам.
В честь праздника были организованы соревнования по волейболу среди женщин и по мини-футболу среди мужчин. По результатам:
Волейбол (женщины): 1-е место — преподаватели химии, 2-е место — преподаватели начального образования, 3-е место — преподаватели географии и биологии
Мини-футбол (мужчины): 1-е место — Преподаватели химии 2-е место — Преподаватели географии 3-е место — Преподаватели биологии и начального образования
Мероприятие еще больше укрепило чувства дружбы, солидарности и гордости за государственные символы среди сотрудников.