JDPUda chin yetim va ota-ona qaramog‘idan mahrum talaba-yoshlar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida 2025–2026-o‘quv yilida talabalar safiga qabul qilingan 13 nafar chin yetim hamda ota-ona qaramog‘idan mahrum bo‘lgan talaba-yoshlar bilan uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirda universitetning yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori F. Aqchaev ishtirok etdi hamda talaba-yoshlar bilan samimiy suhbat o‘tkazdi.
Suhbat davomida talabalarga universitetda yaratilgan shart-sharoitlar, o‘quv jarayoni, yotoqxona bilan ta’minlanish masalalari, shuningdek, qonunchilikda belgilangan imtiyozlardan to‘liq foydalanish imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot berildi.
Uchrashuv davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi. Iliq va samimiy ruhda o‘tgan tadbir yoshlar uchun ruhiy dalda bo‘ldi desak xato qilmagan bo‘lamiz.

В ДжГПУ прошла встреча со студентами, являющимися полными сиротами и лишенными родительского попечения.
В Джизакском государственном педагогическом университете была организована встреча с 13 студентами, являющимися полными сиротами и студентами, оставшимися без попечения родителей, зачисленными в ряды учащихся на 2025-2026 учебный год.
В мероприятии принял участие первый проректор университета по делам молодежи и духовно-просветительской работе Ф. Акчаев, который провел откровенную беседу со студенческой молодежью.
В ходе беседы студентам была предоставлена подробная информация об условиях, созданных в университете, учебном процессе, вопросах обеспечения общежитием, а также о возможностях полного использования льгот, предусмотренных законодательством.
В ходе встречи студенты получили ответы на интересующие их вопросы. Можно с уверенностью сказать, что мероприятие, прошедшее в теплой и искренней атмосфере, стало духовной поддержкой для молодежи.