JDPUda  “Bo‘sh  ish o‘rinlari mehnat yarmarkasi” o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida joriy yilning 28 mart kuni Jizzax davlat pedagogika universiteti hamda universitet bitiruvchilarining potensial ish beruvchilari hisoblangan Jizzax viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi, O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Jizzax viloyati hududiy boshqarmasi, Jizzax viloyati madaniyat va turizm boshqarmasi hamda Yoshlar siyosati va sport  boshqarmalari bilan hamkorlikda “Karera kuni”, “Bo‘sh (vakant) ish o‘rinlari mehnat yarmarkasi” bo‘lib o‘tdi.
“Bo‘sh (vakant) ish o‘rinlari mehnat yarmarkasi” JDPUdan 2000 dan  ziyod talaba yoshlar qatnashdi.        Yarmarkada hamkor tashkilotlar uch yuzga yaqin bo‘sh (vakant ish) o‘rinlari bilan qatnashishdi. Jizzax viloyati maktabgacha va maktab ta’lim boshqarmasiga qarashli bo‘lgan 12 ta tuman va shahar maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limlari xodimlar bo‘limlari boshliqlari ishtirok etdi. Mazkur tumanlardagi ehtiyoji mavjud bo‘lgan maktablar va maktabgacha ta’lim tashkilotlari raxbarlari o‘zlari kelib universitet bitiruvchilar va talabalar bilan uchrashib, ishga joylishishlari uchun uch tomonlama shartnomalar imzolashdi yoki kelgusida ishga joylashishlari uchun o‘zaro kelishuvga erishishdilar.
O‘tkazilgan “Bo‘sh (vakant) ish o‘rinlari mehnat yarmarkasi” natijasiga ko‘ra universitet talabalaridan 123 nafari bilan ishga joylashishlari uchun uch tomonlama shartnomalar imzolandi. Shu bilan birga viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasiga qarashli bo‘lgan o‘n ikkita tuman va shahar maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limlari xodimlar bo‘limlari boshliqlari o‘zlaridagi vakant ish o‘rinlari to‘g‘risidagi ma’lumotlar, ular bilan bog‘lanish uchun joylashgan manzillari va telefon raqamlirini bitiruvchilarga taqdim etishdi.
Ma’lumot o‘rnida ta’kidlash joizki  2022-2023 o‘quv yilida universitetni 5192 nafar talaba bitirmoqda.

“Vacant job fair” was held at JSPU.
“Career Day” and “Empty Job Fair” were held  by Jizzakh State Pedagogical University in cooperation with the Department of Preschool and School Education of the Jizzakh Region,which is the potential employers of graduates,  the Territorial Department of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan, the Department of Culture and Tourism of the Jizzakh Region, and Youth Policy and Sports  departments on March 28 of this year at Jizzakh State Pedagogical University.
More than 2,000 students and young people from JSPU participated in the “Job Fair of Vacant Jobs”. Partner organizations participated in the fair with about three hundred vacancies. Heads of staff departments of preschool and school education departments of 12 districts and cities under the preschool and school education department of Jizzakh region participated. Heads of schools and pre-school education organizations in these districts met with university graduates and students and signed tripartite contracts for their employment or reached a mutual agreement for their future employment.
According to the results of the “Vacant Job Fair”, tripartite contracts were signed with 123 university students for employment. At the same time, heads of personnel departments of twelve district and city pre-school and school education departments under the regional pre-school and school education department provided the graduates with information about their vacant positions, their contact addresses and phone numbers.
It should be noted that 5192 students are graduating from the university in the 2022-2023 academic year.