JDPUda “Bo‘lajak kadrlarni halollik vaksinasi bilan emlash-davr talabi” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
Davra suhbatida JDPU KQKKNTB bo‘limi boshlig‘i A.Umrzoqov, O‘zbekiston “Аdolat” SDP Jizzax viloyat Kengashi raisi o‘rinbosari P. Hamzayev, Paxtakor tumani Davlat xizmatlari markazi direktori A.Rahmatov, tyutorlar va talabalar ishtirok etishdi.
Tadbirda bugungi kun talablariga zid va kelajakka to‘siq bo‘luvchi korrupsiya, uning turlari, ko‘rinishlari va oqibatlari, korrupsion holatlarning yuzaga kelishiga olib keluvchi omillar xususida so‘z bordi.
Tadbir ma’ruzachilari yoshlardan huquqiy ong va huquqiy madaniyatni yuksaltirish, unga amal qilishi uchun nimalarga e’tibor qilish borasida fikr va tushunchalar berishdi.

A discussion on the topic “Vaccination of future personnel with the vaccine of honesty is a requirement of the times” was held at JSPU
The conversation was attended by the head of the Anti-corruption “Compliance Control” system management department of the JSPU A. Umrzakov, deputy chairman of the Jizzakh regional council of the Social Democratic Party of Uzbekistan “Adolat” P. Khamzaev, director of the Center for State Services of the Pakhtakor district A. Rakhmatov, as well as tutors and students.
The event discussed corruption, its types, manifestations and consequences, as well as the factors that lead to the emergence of corrupt situations, which contradicts today’s requirements and is an obstacle to the future.
The speakers at the event provided ideas and insights on what to pay attention to in order to raise legal awareness and legal culture among young people and to ensure their implementation.