JDPUda “Bo‘lajak kadrlarni halollik vaksinasi bilan emlash-davr talabi” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
Davra suhbatida JDPU KQKKNTB bo‘limi boshlig‘i A.Umrzoqov, O‘zbekiston “Аdolat” SDP Jizzax viloyat Kengashi raisi o‘rinbosari P. Hamzayev, Paxtakor tumani Davlat xizmatlari markazi direktori A.Rahmatov, tyutorlar va talabalar ishtirok etishdi.
Tadbirda bugungi kun talablariga zid va kelajakka to‘siq bo‘luvchi korrupsiya, uning turlari, ko‘rinishlari va oqibatlari, korrupsion holatlarning yuzaga kelishiga olib keluvchi omillar xususida so‘z bordi.
Tadbir ma’ruzachilari yoshlardan huquqiy ong va huquqiy madaniyatni yuksaltirish, unga amal qilishi uchun nimalarga e’tibor qilish borasida fikr va tushunchalar berishdi.

В ДжГПУ была проведена беседа на тему «Прививание будущих кадров вакциной честности — требование времени»
В беседе приняли участие начальник отдела УСККПК ДжГПУ А. Умрзаков, заместитель председателя Джизакского областного Совета Социал-демократической партии Узбекистана «Адолат» П. Хамзаев, директор Центра государственных услуг Пахтакорского района А. Рахматов, а также тьюторы и студенты.
На мероприятии обсуждались вопросы коррупции, противоречащей требованиям сегодняшнего дня и препятствующей будущему, ее виды, проявления и последствия, а также факторы, приводящие к возникновению коррупционных ситуаций.
Спикеры мероприятия поделились идеями и мнениями о том, на что следует обратить внимание для повышения правовой грамотности и правовой культуры среди молодежи, а также для обеспечения их реализации.