JDPUda «A.Oripov kechasi” nomli ijodiy oqshom kechasi bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universitetining ijodkor talabalarini birlashtirgan «A. Oripov kechasi” nomli ijodiy kechasi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu kecha O‘zbek tili va adabiyoti fakultetida tashkil etildi. Kecha loyiha rahbarining kirish so‘zi bilan boshlanib, undan so‘ng «Abdulla Oripov» filmi namoyishi bilan davom etdi. Talabalar film namoyishini qahva va shirinliklar bilan bemalol suhbat qurib tomosha qilishdi. Shundan so‘ng kechaning badiiy qismi boshlanib, she’rxonlik va shoir hayoti va ijodiga oid munozaralar boshlandi. Ijodiy kecha juda qiziqarli davom etdi.
Oqshomga tashrif buyurganlarning hissiyoti boshqacha…Ushbu so‘zlarni fakultet dekani hamda kechaga taklif etilgan ustozlar ham ta’kidlashdi.

В ДжГПУ прошел творческий вечер под названием «Вечер А.Орипова»
Состоялся творческий вечер «Вечер А. Арипова», объединивший творческих студентов Джизакского государственного педагогического университета.
Этот вечер был организован на факультете узбекского языка и литературы. Мероприятие началось с вступительного слова руководителя проекта, а затем продолжилось показом фильма «Абдулла Орипов». Студенты смотрели фильм, непринужденно беседуя за кофе и сладостями. После этого началась художественная часть вечера, включавшая чтение стихов и дискуссии о жизни и творчестве поэта. Творческий вечер прошел очень интересно.
Oqshomga tashrif buyurganlarning hissiyoti boshqacha…Ushbu so‘zlarni fakultet dekani hamda kechaga taklif etilgan ustozlar ham ta’kidlashdi.
Дорогие студенты, творческий вечер какого автора вы хотели бы организовать в следующий раз? Ждем ваших предложений.