Jizzax shahar Prezident maktabi direktori, “Mastery”o‘quv markazi hamda xususiy maktab asoschisi bo‘lgan G‘aybullayev Azizbek ishtirokida o‘tgan davra suhbatini Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.I.Nazarqosimov ochib berdi.
U o‘z so‘zida “Yoshlar – kelajagimiz” jamg‘armasi, “Yoshlar ishlari agentligi” tashabbusi bilan “MFactor” hamda viloyatlar hokimliklari bilan hamkorlikda yurtimiz bo‘ylab ilk bora tashkil etilgan hamda barcha hududlar qamrab olingan “BIZNES MARAFON” kelajagini o‘z qo‘li bilan yaratish istagida bo‘lgan yoshlar uchun ayni muddao ekanligini ta’kidladi.
Ta’kidlash joiz, Respublikamizning barcha viloyat va shaharlarida o‘tkazilgan “BIZNES MARAFON” dastlabki bosqichda 30 000 ga yaqin yoshlarni oflayn, 500 000 ga yaqin yoshlarni esa onlayn qamrab olishga muvaffaq bo‘ldi. Chinakam mahorat darsiga aylangan ochiq muloqot davomida mehmon muvaffaqiyat, yaxshi natija, yutuq va omadga erishish yo‘lida nimalarga e’tibor berish lozimligi, ishtiyoq va umidni so‘ndirmaslik uchun harakatdan to‘xtamaslik kerakligi haqida maslahat va tavsiyalarni berdi.

На факультете иностранных языков ДжГПУ был организован круглый стол на тему «Секреты достижения успеха»
Беседа, в которой принял участие директор Президентской школы города Джизака, основатель учебного центра «Mastery» и частной школы Гайбуллаев Азизбек, открыл первый проректор по вопросам молодежи и духовно-просветительской работе С.И.Назаркасимов.
В своем выступлении он отметил, что «БИЗНЕС-МАРАФОН,» организованный по инициативе фонда «Молодежь — наше будущее», Агентства по делам молодежи совместно с «MFactor» и хокимиятами областей впервые по всей стране и охватывающий все регионы, является идеальным для молодых людей, желающих своими руками создать свое будущее.
Следует отметить, что «БИЗНЕС-МАРАФОН», проведенный во всех областях и городах республики, на первом этапе смог охватить около 30 000 молодых людей в офлайн-формате и около 500 000 молодых людей в онлайн-формате. В ходе открытого диалога, который стал настоящим мастер-классом, гость дал советы и рекомендации о том, на что следует обратить внимание на пути к успеху, хорошим результатам, достижениям и удаче, и о том, как не прекращать действовать, чтобы не погасить энтузиазм и надежду.