Jizzax davlat pedagogika universiteti Xorijiy tillar fakulteti professor-o‘qituvchilari jahon oliy ta’lim muassasalari reytingida 680-o‘rinni egallagan Vengriya Respublikasining nufuzli ta’lim maskanlaridan biri — Obuda universitetida bo‘lib turishibdi.
Obuda universiteti til o‘qituvchilari tomonidan tashkil etilgan “Professional Development Course: English for Academic and Specific Purposes” nomli xalqaro malaka oshirish kursida ishtirok etayotgan JSDPU vakillari turli davlatlardan kelgan pedagoglar bilan tajriba almashmoqda, o‘z kasbiy mahoratini oshirmoqda.
Mazkur kurs xorijiy tillarni o‘qitish metodikasini takomillashtirish, akademik va kasbiy ingliz tilida samarali muloqot ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan bo‘lib, unda qatnashish professor-o‘qituvchilarimiz uchun xalqaro tajriba va yangi bilimlarni amaliyotga tatbiq etish imkonini beradi.

Профессора и преподаватели факультета иностранных языков Джизакского государственного педагогического университета находятся в одном из престижных учебных заведений Венгерской Республики — Университете Обуда, который занимает 680-е место в мировом рейтинге высших учебных заведений.
Представители ДжГПУ, участвующие в международном курсе повышения квалификации «Professional Development Course: English for Academic and Specific Purposes,» организованном преподавателями языка Университета Обуда, обмениваются опытом с педагогами из разных стран и повышают свои профессиональные навыки.
Данный курс направлен на совершенствование методики преподавания иностранных языков и развитие навыков эффективного общения на академическом и профессиональном английском языке. Участие в нем позволит нашим профессорам и преподавателям применять международный опыт и новые знания на практике.