JDPU xodimlarining farzandlari bolalar oromgohiga jo‘natildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti professor-o‘qituvchilari va xodimlarining 30 nafarga yaqin farzandlari uchun yozgi dam olish mavsumini mazmunli tashkil etish maqsadida “Sharof Rashidov” nomli bolalar oromgohiga yo‘llanmalar taqdim etildi.
Mazkur tashabbus bolalarning salomatligini mustahkamlash, ularning bo‘sh vaqtini mazmunli va samarali tashkil etish, hamda yozgi ta’til davrini xush va xotirjam o‘tkazishini ta’minlashga qaratilgan.
Tashkil etilgan mazkur sa’y-harakatlar universitet ma’muriyati tomonidan xodimlarga yaratilgan ijtimoiy qo‘llab-quvvatlashning yana bir ifodasi hisoblanadi.

Дети сотрудников ДЖГПУ были направлены в детский оздоровительный лагерь.
С целью содержательной организации летнего отдыха для почти 30 детей профессорско-преподавательского состава и сотрудников Джизакского государственного педагогического университета были предоставлены путевки в детский оздоровительный лагерь имени Шарафа Рашидова.
Данная инициатива направлена на укрепление здоровья детей, организацию их досуга содержательным и эффективным образом, а также обеспечение приятного и спокойного проведения летних каникул.
Данные организованные мероприятия являются еще одним проявлением социальной поддержки, оказываемой сотрудникам администрацией университета.