JDPU xodimlarining farzandlari bolalar oromgohiga jo‘natildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti professor-o‘qituvchilari va xodimlarining 30 nafarga yaqin farzandlari uchun yozgi dam olish mavsumini mazmunli tashkil etish maqsadida “Sharof Rashidov” nomli bolalar oromgohiga yo‘llanmalar taqdim etildi.
Mazkur tashabbus bolalarning salomatligini mustahkamlash, ularning bo‘sh vaqtini mazmunli va samarali tashkil etish, hamda yozgi ta’til davrini xush va xotirjam o‘tkazishini ta’minlashga qaratilgan.
Tashkil etilgan mazkur sa’y-harakatlar universitet ma’muriyati tomonidan xodimlarga yaratilgan ijtimoiy qo‘llab-quvvatlashning yana bir ifodasi hisoblanadi.

The children of JSPU employees were sent to a children’s camp.
In order to organize a meaningful summer vacation for about 30 children of professors, teachers and employees of Jizzakh State Pedagogical University, trips to the “Sharof Rashidov” children’s camp were provided.
This initiative aims to strengthen children’s health, organize their free time meaningfully and effectively, and ensure that they spend their summer vacation in a pleasant and relaxed manner.
These organized efforts are another expression of the social support created for employees by the university administration.