JDPU «Volontyorlar klubi» — “Dolzarb 90 kun” tashabbusi doirasida G‘allaorolda.
Jizzax davlat pedagogika universiteti huzuridagi “Volontyorlar klubi”ning faol yoshlari «Dolzarb 90 kun» tashabbusi asosida navbatdagi safarini amalga oshirishdi. Bu galgi manzil — G‘allaorol tumanidagi 19-maktab bo‘ldi.
Safar doirasida maktab pedagogik jamoasi bilan uchrashuv o‘tkazilib, «Bugungi kun o‘quvchisi va uning ehtiyojlari» mavzusida davra suhbati tashkil etildi. Muhokamalarda zamonaviy ta’limning asosiy vazifalari, yosh avlodning intellektual va ma’naviy rivojlanishi, o‘qituvchi va o‘quvchi o‘rtasidagi o‘zaro ishonch muhiti kabi masalalarga alohida e’tibor qaratildi.
Suhbat davomida “Bugungi kun o‘qituvchisi qanday bo‘lishi kerak?” degan savol atrofida qizg‘in fikr almashinuvlar bo‘lib o‘tdi. Ta’lim sifatini oshirish, yangi pedagogik yondashuvlar va o‘qituvchining shaxsiy rivojlanishi borasida amaliy takliflar ilgari surildi.
Tashabbusning amalga oshishiga rahbarlik qilgan “Volontyorlar klubi” yetakchisi Asqar Qayumovning tashabbuskorligi va fidoyiligi e’tirofga loyiq. Uning rahbarligida klub a’zolari har bir uchrashuvda nafaqat bilim, balki ruhiy va ma’naviy qo‘llab-quvvatlashni ham namoyon etmoqdalar.

JDPU “Volunteers Club” — in Gallaorol within the framework of the “Urgent 90 Days” initiative.
Active youth members of the “Volunteers Club” at Jizzakh State Pedagogical University carried out their next visit based on the “Relevant 90 Days” initiative. This time, the destination was School No. 19 in the Gallaorol district.
During the visit, a meeting was held with the school’s pedagogical team, and a roundtable discussion was organized on the topic “Today’s Student and Their Needs.” Special attention was paid to issues such as the main tasks of modern education, the intellectual and spiritual development of the younger generation, and the environment of mutual trust between teacher and student.
During the discussion, there was a lively exchange of ideas around the question, “What should today’s teacher be like?” Practical suggestions were put forward regarding improving the quality of education, new pedagogical approaches, and the personal development of the teacher.
The initiative and dedication of Asqar Qayumov, the leader of the “Volunteers Club” who guided the implementation of this initiative, are worthy of recognition. Under his leadership, club members demonstrate not only knowledge but also emotional and spiritual support in every meeting.