Jizzax davlat pedagogika universiteti rahbariyati tashabbusi va kasaba uyushmasi qo‘mitasi ko‘magi bilan har hafta shanba-yakshanba kunlari jamoat ishlarida faol ishtirok etayotgan professor-o‘qituvchilar hamda faxriy ustozlarimiz uchun madaniy-sayohat tadbirlari tashkil etilmoqda.
Bu galgi sayohat yo‘nalishi ham o‘zgacha bo‘ldi — tabiatning eng musaffo go‘shasi, “ikkinchi Shveysariya deb nom olgan Zomin tog‘ maskani ustozlarimiz uchun hordiq va ilhom manbai bo‘ldi.
Dam olish jarayonida ishtirokchilar sof havo, tabiat go‘zalligi va samimiy suhbatlar orqali hayotga bo‘lgan ishtiyoqni yanada oshirishdi. Ustozlarning quvnoq chehralari, tabassumlari va suratlardagi iliq manzaralar sayohatning naqadar mazmunli o‘tganidan darak berib turibdi.
Yaxshi dam — mehnatga hamdam” deyishadi. Zomindan yangi quvvat, ijodiy ilhom va motivatsiya bilan qaytgan ustozlarimizdan endi yanada katta yutuq va yangiliklarni kutib qolamiz!
Shu o‘rinda universitet rahbariyati va kasaba uyushma qo‘mitasiga ajoyib tashabbus uchun minnatdorchilik bildiramiz.

The teachers of JSPU enjoyed a retreat in Zomin, known as the “second Switzerland.”
At the initiative of the administration of Jizzakh State Pedagogical University and with the support of the trade union committee, cultural and excursion events are being organized every weekend for professors, teachers, and esteemed veteran educators who actively participate in community service activities.
This time, the travel destination was truly special — Zomin, a mountain area renowned as the “second Switzerland,” became a source of relaxation and inspiration for our teachers.
During the retreat, participants deepened their enthusiasm for life through fresh air, the beauty of nature, and heartfelt conversations. The teachers’ cheerful faces, warm smiles, and the pleasant scenes captured in photos vividly reflect how meaningful and enjoyable the trip was.
As the saying goes, “A good rest is a companion to hard work.” Our teachers returned from Zomin full of new energy, creative inspiration, and motivation — and we now look forward to even greater achievements and new accomplishments from them!
At this point, we would like to express our sincere gratitude to the university administration and the trade union committee for this wonderful initiative.