Jizzax davlat pedagogika universiteti rahbariyati tashabbusi va kasaba uyushmasi qo‘mitasi ko‘magi bilan har hafta shanba-yakshanba kunlari jamoat ishlarida faol ishtirok etayotgan professor-o‘qituvchilar hamda faxriy ustozlarimiz uchun madaniy-sayohat tadbirlari tashkil etilmoqda.
Bu galgi sayohat yo‘nalishi ham o‘zgacha bo‘ldi — tabiatning eng musaffo go‘shasi, “ikkinchi Shveysariya deb nom olgan Zomin tog‘ maskani ustozlarimiz uchun hordiq va ilhom manbai bo‘ldi.
Dam olish jarayonida ishtirokchilar sof havo, tabiat go‘zalligi va samimiy suhbatlar orqali hayotga bo‘lgan ishtiyoqni yanada oshirishdi. Ustozlarning quvnoq chehralari, tabassumlari va suratlardagi iliq manzaralar sayohatning naqadar mazmunli o‘tganidan darak berib turibdi.
Yaxshi dam — mehnatga hamdam” deyishadi. Zomindan yangi quvvat, ijodiy ilhom va motivatsiya bilan qaytgan ustozlarimizdan endi yanada katta yutuq va yangiliklarni kutib qolamiz!
Shu o‘rinda universitet rahbariyati va kasaba uyushma qo‘mitasiga ajoyib tashabbus uchun minnatdorchilik bildiramiz.

Преподаватели ДжГПУ отдохнули во «второй Швейцарии» — Заамине
По инициативе руководства Джизакского государственного педагогического университета и при поддержке профсоюзного комитета каждые выходные (суббота-воскресенье) организуются культурно-экскурсионные мероприятия для профессорско-преподавательского состава, активно участвующего в общественных работах, а также для наших почетных педагогов.
На этот раз маршрут путешествия тоже был особенным — самый чистый уголок природы, горный курорт Заамин, прозванный «второй Швейцарией», стал источником отдыха и вдохновения для наших наставников.
Во время отдыха участники еще больше усилили свою жажду жизни благодаря свежему воздуху, красоте природы и искренним беседам. Радостные лица преподавателей, их улыбки и теплые пейзажи на фотографиях свидетельствуют о том, насколько содержательной и насыщенной была эта поездка.
Говорят: «Хороший отдых — спутник труда». Теперь мы ожидаем еще больших достижений и новшеств от наших учителей, вернувшихся из Заамина с новыми силами, творческим вдохновением и мотивацией!
В связи с этим выражаем благодарность руководству университета и профсоюзному комитету за прекрасную инициативу.