Jizzax davlat pedagogika universitetida “Yangi O‘zbekiston talabalar olimpiadasi”ning respublika bosqichida munosib ishtirok etib qaytgan sportchilarni kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilar, tyutorlar, talabalar hamda sportchilarimizning yaqinlari ishtirok etdi.
Musobaqalar yakunlariga ko‘ra, JDPU jamoasi 3 ta oltin, 4 ta kumush va 1 ta bronza medalni qo‘lga kiritdi. Universitet futbol jamoasi olimpiadaning futbol bahslarida chempionlikni qo‘lga kiritgan bo‘lsa, yengil atletika va suzish yo‘nalishlarida ham talabalarimiz yuqori natijalarni qayd etdilar.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, Jizzax davlat pedagogika universiteti respublika oliy ta’lim muassasalari orasida 5-o‘rinni, pedagogika oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida esa 1-o‘rinni egalladi.
Tadbir davomida universitet rektori sportchilar, murabbiylar, sport volontyorlari hamda muxlislarga samimiy minnatdorlik bildirib, erishilgan yutuqlar JDPU jamoasining birdamligi, fidoyiligi va mashaqqatli mehnati samarasi ekanligini ta’kidladi.
Shuningdek, musobaqalarda yuqori natijalarni qayd etgan g‘olib va sovrindor talabalar universitet tomonidan maxsus vaucherlar bilan taqdirlandi. G‘oliblar va ishtirokchilar universitet jamoasi tomonidan qizg‘in olqishlar bilan kutib olindi.

JSPU athletes were solemnly welcomed.
A welcoming ceremony was held at Jizzakh State Pedagogical University for the athletes who returned after participating worthily in the republican stage of the “New Uzbekistan Student Olympiad.” The event was attended by the university administration, professors and teachers, tutors, students, and the families of our athletes.
According to the final results of the competitions, the JSPU team won 3 gold, 4 silver, and 1 bronze medal. The university football team won the championship in the football competition of the Olympiad, while our students also achieved high results in athletics and swimming.
According to the final results, Jizzakh State Pedagogical University took 5th place among republican higher education institutions, and 1st place among pedagogical higher education institutions.
During the event, the university rector expressed sincere gratitude to the athletes, coaches, sports volunteers, and fans, emphasizing that the achievements are the result of the JSPU team’s unity, dedication, and hard work.
Additionally, the winning and prize-winning students who achieved high results in the competitions were awarded special vouchers by the university. The winners and participants were greeted with warm applause by the university community.