Jizzax davlat pedagogika universitetida “Yangi O‘zbekiston talabalar olimpiadasi”ning respublika bosqichida munosib ishtirok etib qaytgan sportchilarni kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilar, tyutorlar, talabalar hamda sportchilarimizning yaqinlari ishtirok etdi.
Musobaqalar yakunlariga ko‘ra, JDPU jamoasi 3 ta oltin, 4 ta kumush va 1 ta bronza medalni qo‘lga kiritdi. Universitet futbol jamoasi olimpiadaning futbol bahslarida chempionlikni qo‘lga kiritgan bo‘lsa, yengil atletika va suzish yo‘nalishlarida ham talabalarimiz yuqori natijalarni qayd etdilar.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, Jizzax davlat pedagogika universiteti respublika oliy ta’lim muassasalari orasida 5-o‘rinni, pedagogika oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida esa 1-o‘rinni egalladi.
Tadbir davomida universitet rektori sportchilar, murabbiylar, sport volontyorlari hamda muxlislarga samimiy minnatdorlik bildirib, erishilgan yutuqlar JDPU jamoasining birdamligi, fidoyiligi va mashaqqatli mehnati samarasi ekanligini ta’kidladi.
Shuningdek, musobaqalarda yuqori natijalarni qayd etgan g‘olib va sovrindor talabalar universitet tomonidan maxsus vaucherlar bilan taqdirlandi. G‘oliblar va ishtirokchilar universitet jamoasi tomonidan qizg‘in olqishlar bilan kutib olindi.

Спортсменов ДжГПУ торжественно встретили
В Джизакском государственном педагогическом университете состоялась церемония встречи спортсменов, достойно выступивших на республиканском этапе «Студенческой олимпиады Нового Узбекистана». В мероприятии приняли участие руководство университета, профессора и преподаватели, тьюторы, студенты и родственники наших спортсменов.
По итогам соревнований команда ДжГПУ завоевала 3 золотые, 4 серебряные и 1 бронзовую медали. Футбольная команда университета выиграла олимпийские соревнования по футболу, а наши студенты также показали высокие результаты в легкой атлетике и плавании.
По итогам Джизакский государственный педагогический университет занял 5-е место среди высших учебных заведений республики и 1-е место среди педагогических высших учебных заведений.
В ходе мероприятия ректор университета выразил искреннюю благодарность спортсменам, тренерам, спортивным волонтёрам и болельщикам, подчеркнув, что достигнутые успехи являются результатом сплочённости, самоотверженности и кропотливого труда коллектива ДжГПУ.
Также студенты-победители и призеры, показавшие высокие результаты на соревнованиях, были награждены специальными ваучерами университета. Победители и участники были встречены коллективом университета бурными аплодисментами.