Jumladan, zamonaviy sport majmualari, kutubxona, Yoshlar ittifoqi, psixolog hamda «Qatag‘on qurbonlar xotirasi» muzeyi faoliyati haqida batafsil ma’lumot berildi.
Uchrashuv davomida universitet rektori Maksudjan Yuldashev yoshlarning qiziqishlari va kelajakdagi maqsadlari bilan tanishib, ularni yo‘nalishlar kesimida universitet professor-o‘qituvchilariga biriktirdi.
Shuningdek, o‘quvchilarni oliy ta’lim muassasalariga kirish imtihonlariga puxta tayyorlash maqsadida universitet tomonidan bepul tayyorlov o‘quv kurslari tashkil etilishi ta’kidlandi.

В частности, была представлена подробная информация о деятельности современных спортивных комплексов, библиотеки, Союза молодёжи, психолога и музея «Памяти жертв репрессий».
В ходе встречи ректор университета Максуджан Юлдашев ознакомился с интересами и будущими целями молодёжи, после чего закрепил студентов за преподавателями университета в соответствии с их направлениями.
Также было отмечено, что в целях качественной подготовки абитуриентов к вступительным экзаменам в высшие учебные заведения университет организует бесплатные подготовительные курсы.