JDPU professor-o‘qituvchilarining 80 nafar farzandlari yozgi oromgohlarda mazmunli dam olishdi!
Farzandlar “Enerji” va “Yulduzcha” oromgohlarida sog‘lomlashtirish, dam olish hamda ijodiy ko‘nikmalarni rivojlantirish maqsadida tashkil etilgan dasturlarda faol ishtirok etishdi. Quvonchli onlar, turli sport va madaniy tadbirlar, qiziqarli o‘yinlar ular uchun unutilmas yoz faslini tuhfa etdi.
Kuni kecha 3-mavsumni yakunlab qaytgan bolajonlarni universitet kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi J. Majidov boshchiligida ota-onalari tantanali tarzda kutib olishdi. Bolalarda esda qolarli taassurotlar, do‘stlar va ajoyib xotiralar qoldi.
JDPU rahbariyati va kasaba uyushmasi tomonidan har yili an’anaviy tarzda tashkil etiladigan bunday sayohatlar professor-o‘qituvchilar va xodimlarning oilalariga bo‘lgan e’tibor va g‘amxo‘rlikning yorqin namunasidir.

Дети активно участвовали в программах, организованных в лагерях «Энерджи» и «Юлдузча» с целью оздоровления, отдыха и развития творческих навыков. Радостные моменты, различные спортивные и культурные мероприятия, увлекательные игры подарили им незабываемое лето.
Буквально вчера детей, вернувшихся после завершения 3-го потока, торжественно встретили родители во главе с председателем профсоюзного комитета университета Ж. Маджидовым. У детей остались незабываемые впечатления, друзья и прекрасные воспоминания.
Такие ежегодные традиционные поездки, организуемые руководством и профсоюзом ДжГПУ, являются ярким примером внимания и заботы о семьях профессорско-преподавательского состава и сотрудников.