JDPU professor-o‘qituvchilari uchun “Grant yutish strategiyalari” nomli ilmiy-amaliy seminar tashkil etildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida o‘z faoliyatini olib borayotgan ingliz tili o‘qituvchisi assistenti Holli Makferleyn va Ingliz tili amaliy kursi kafedrasi katta o‘qituvchisi D.Bahriddinovalar tomonidan “Grant yutish strategiyalari” nomli amaliy seminar tashkil etildi.
Seminarni ilmiy ishlar bo‘yicha prorektor G.Qodirov ochib berdi. So‘ngra AQSH elchixonasining Fulbrayt almashinuv bo‘yicha ingliz tili o‘qituvchisi assistenti Holli Makferleyn “Grant Arizalarini Yozish Uchun Foydali Maslahatlar” yuzasidan taqdimot qildi.
Seminar D.Bahriddinovaning «Grant arizalarining bosqichlari va undagi eng e’tiborli jihatlari» nomli taqdimoti bilan davom ettirildi. Shuningdek, seminar davomida ERASMUS loyihasi doirasidagi grant turlari haqida ma’lumot berilib, 2024 yilgi arizalar e’loni uchun ERASMUSning Jean Monnet dasturiga qay tarzda tayyorgarlik ko‘rish kerakligi ta’kidlab o‘tildi.
Ishtirok etgan barcha kafedra a’zolariga ushbu o‘quv yilida bosqichma-bosqich Jean Monnetning «Modul» grant dasturiga ariza topshirish uchun tayyorgarlik ko‘rish so‘raldi. Seminar davomida professor-o‘qituvchilarga o‘z yo‘nalishida doirasidagi g‘oyalariga mos bo‘lgan grantlar qidirish haqida amaliy mashg‘ulot ham o‘tkazildi. Seminar savol-javoblarga boy tarzda qiziqarli o‘tdi.

A scientific and practical seminar entitled “Grant Winning Strategies” was organized for JSPU professors and teachers.
A practical seminar entitled “Grant Winning Strategies” was organized by Holly McFarlane, an assistant teacher of English at Jizzakh State Pedagogical University, and D. Bahriddinova, a senior teacher at the Department of English
The seminar was opened by G. Kadirov, vice-rector for scientific affairs. Then Holly McFarlane, Assistant English Language Teacher of the US Embassy on Fulbright Exchange, gave a presentation on “Useful Tips to Write Grant Proposals”.
The seminar continued with the presentation of D. Bahriddinova entitled “Stages of grant applications and their most important aspects”. Also, during the seminar, information was given about the types of grants within the ERASMUS project, and how to prepare for the ERASMUS Jean Monnet program for the announcement of applications in 2024.
All participating department members were asked to prepare to apply for Jean Monnet’s “Module” grant program step by step this academic year. During the seminar, professors and teachers were also given a practical training on how to search for grants that match their ideas within their field. The seminar was full of interesting questions and answers.