JDPU professor-o‘qituvchilari uchun “Grant yutish strategiyalari” nomli ilmiy-amaliy seminar tashkil etildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida o‘z faoliyatini olib borayotgan ingliz tili o‘qituvchisi assistenti Holli Makferleyn va Ingliz tili amaliy kursi kafedrasi katta o‘qituvchisi D.Bahriddinovalar tomonidan “Grant yutish strategiyalari” nomli amaliy seminar tashkil etildi.
Seminarni ilmiy ishlar bo‘yicha prorektor G.Qodirov ochib berdi. So‘ngra AQSH elchixonasining Fulbrayt almashinuv bo‘yicha ingliz tili o‘qituvchisi assistenti Holli Makferleyn “Grant Arizalarini Yozish Uchun Foydali Maslahatlar” yuzasidan taqdimot qildi.
Seminar D.Bahriddinovaning «Grant arizalarining bosqichlari va undagi eng e’tiborli jihatlari» nomli taqdimoti bilan davom ettirildi. Shuningdek, seminar davomida ERASMUS loyihasi doirasidagi grant turlari haqida ma’lumot berilib, 2024 yilgi arizalar e’loni uchun ERASMUSning Jean Monnet dasturiga qay tarzda tayyorgarlik ko‘rish kerakligi ta’kidlab o‘tildi.
Ishtirok etgan barcha kafedra a’zolariga ushbu o‘quv yilida bosqichma-bosqich Jean Monnetning «Modul» grant dasturiga ariza topshirish uchun tayyorgarlik ko‘rish so‘raldi. Seminar davomida professor-o‘qituvchilarga o‘z yo‘nalishida doirasidagi g‘oyalariga mos bo‘lgan grantlar qidirish haqida amaliy mashg‘ulot ham o‘tkazildi. Seminar savol-javoblarga boy tarzda qiziqarli o‘tdi.

Для профессоров и преподавателей ДжГПУ был организован научно-практический семинар «Стратегии получения грантов»
Холли Макфарлейн, ассистентом преподавателя английского языка, работающая в Джизакском государственном педагогическом университете, и Д.Бахриддиновой, старшим преподавателем кафедры английского языка был организован практический семинар на тему «Стратегии получения грантов».
Семинар открыл проректор по научной работе Г.Кадыров. Затем Холли Макфарлейн, помощник преподавателя английского языка посольства США по обмену Фулбрайта, выступила с докладом «Полезные советы по написанию заявок на гранты».
Семинар продолжился выступлением Д.Бахриддиновой на тему «Этапы подачи заявок на гранты и их наиболее важные аспекты». Также в ходе семинара была предоставлена ​​информация о видах грантов в рамках проекта ERASMUS, а также о том, как подготовиться к объявлению заявок по программе ERASMUS Jean Monnet в 2024 году.
Всем участвующим членам кафедры было предложено подготовиться шаг за шагом подать заявку на грантовую программу Жана Монне «Модуль» в этом учебном году. В ходе семинара профессора и преподаватели также прошли практическое обучение тому, как искать гранты, соответствующие их идеям в своей области. Семинар был полон интересных вопросов и ответов.