Ishonch telefoni: +(99872) 226 68 10
JDPU “Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi tomonidan davra suhbati tashkil etildi.
Pedagogika va psixologiya , professor-o‘qituvchilar va xodimlari ishtirokida bo‘lib o‘tgan davra suhbatini “Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i A.Umrzoqov olib bordi.
Davra suhbati davomida ishga qabul qilinayotganida manfaatlar to‘qnashuvi mavjud yoki mavjud emasligi to‘g‘risidagi arizani elektron va qog‘oz ko‘rinishida olish, tahlil qilish, manfaatlar to‘qnashuvi mavjud bo‘lgan taqdirda o‘rnatilgan tartibda choralar ko‘rish, manfaatlar to‘qnashuvi kelib chiqishining oldini olish , bo‘limga kelib tushgan korrupsiyaga oid murojaatlar bo‘yicha zudlik bilan mas’ul xodimlarga xabar berish tizimini ishlab chiqish, korrupsion xavf-xatarlarni. baholashda ishtirok etish va boshqa bir qancha masalalar aytib o‘tildi.
Shuningdek, » Korrupsiyaga oid huquqbuzarlik haqida xabar bergan yoki korrupsiyaga qarshi kurashishga boshqa tarzda ko‘maklashgan shaxslarni rag‘batlantirish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida»gi O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarori bo‘yicha ham tushunchalar berildi.