JDPU hududida «Obod va fayzli mahalla – yurt ko‘rki» shiori ostida obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish umumxalq xayriya hashari tashkil etildi.
Unda barcha professor-o‘qituvchilar, xodimlar, faol talaba yoshlar qalb amri bilan ishtirok etishdi va munosib hissa qo‘shishdi.
Navro‘z umumxalq bayramini munosib nishonlashga tayyorgarlik ko‘rish, o‘zaro mehr-oqibat va hamjihatlikni kuchaytirish, mahallalar, aholi turar joylarini obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish maqsadida Jizzax davlat pedagogika oliygohi hududida tozalik va obodonlashtirish ishlari olib borildi. Hashar davomida hududga mevali va manzarali ko‘chatlar ham ekildi.

На территории ДжГПУ под девизом «Благоустроенная и красивая махалля – красота страны» был организован всенародный благотворительный хашар
Все профессора, преподаватели, сотрудники и активные студенты приняли активное участие и внесли достойный вклад.
В целях подготовки к достойному празднованию национального праздника Навруз, укрепления взаимной доброты и солидарности, благоустройства и озеленения махаллей и жилых массивов на территории Джизакского государственного педагогического университета проведены работы по благоустройству и озеленению. Во время Хашара на этом участке также были посажены фруктовые и декоративные деревья.