“Jaholatga qarshi ma’rifat” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti madaniyat saroyida Jizzax viloyat hokimligi vakilari, Ma’naviyat va ma’rifat bo‘linmasi xodimlari,  Jizzax shaxar imom xatibi, psixologlar, oliygoh professor-o‘qituvchilari va talaba yoshlar va ishtirokida “Jaholatga qarshi ma’rifat bilan” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda so‘z olganlar  yoshlarga dunyoda yuz berayotgan murakkab geosiyosiy va g‘oyaviy-mafkuraviy jarayonlarning mazmun-mohiyati, terrorizm va diniy ekstremizm, aqidaparastlik, siparatizm, odam savdosi, «ommaviy madaniyat» va shu kabi turli tahdidlar to‘g‘risida ma’lumotlar berish bilan bir qatorda, yoshlarni ayni vaqtda puxta bilim olishga, turli kasb-hunarlarni boshini tutishga, qolaversa bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishda badiiy kitoblar mutoalaa qilishga chorlashdi.
Tadbir so‘ngida talaba yoshlar mavzu yuzasidan o‘zlarini qiziqtirgan savollarga mas’ullar tomonidan tegishli javoblarni  olishdi.

A spiritual and educational event was held on the topic “Enlightenment against ignorance”.
A spiritual and educational event on the topic “Enlightenment Against Ignorance” event was held in the Palace of Culture of Jizzakh State Pedagogical University, by representatives of the Jizzakh Regional Government, employees of the Department of Spirituality and Enlightenment, the Khatib of the Jizzakh city imam, psychologists, professors and teachers of the university, and students.
Speakers at the event told young people about the essence of complex geopolitical and ideological-ideological processes taking place in the world, terrorism and religious extremism, fanaticism, separatism, human trafficking, “mass culture” and other similar threats. gave information. At the same time, young people were encouraged to get thorough education, to master various professions, and to spend their free time meaningfully, reading fiction books.
At the end of the event, the young students received relevant answers to the questions they were interested in.