“Ilmiy maqola va dissertatsiya yozishning texnik hamda innovatsion yondashuvi” mavzusida seminar-trening mashg‘uloti bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti magistratura bo‘limi talabalari va Tarix fanlari doktori, professor  Ahmedshina Faniya Abzalovna ishtirokida “Ilmiy maqola va dissertatsiya yozishning texnik hamda innovatsion yondashuvi” mavzusidagi seminar-trening mashg‘uloti bo‘lib o‘tdi.
Unda yoshlarning hozirgi davrdagi sun’iy intellektdan foydalanish shartlari va dissertatsiya mavzusining tarkibiy tuzilishi va olib borilish shartlari haqida ma’lumotlar berildi.
Seminar davomida magistrlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi. Ustoz-shogird an’analari davom etib borayotganligi va bu an’analar hali ancha muddat davom etishi va o‘z samarasini ko‘rsatishi bo‘yicha namunani ustoz professor  Ahmedshina Faniya Abzalovna  hamda professor R.B.Yarmatov misolida namoyon bo‘ldi.

A seminar-training session was held on the topic “Technical and innovative approaches to writing scientific articles and dissertations.”
A seminar-training session on the topic “Technical and innovative approaches to writing scientific articles and dissertations” was held with the participation of students of the master’s department of Jizzakh State Pedagogical University and Doctor of Historical Sciences, Professor Ahmedshina Faniya Abzalovna.
It provided information about the current conditions for young people to use artificial intelligence and the structural structure and conditions for conducting the dissertation topic.
During the seminar, the masters received answers to their questions. The example of the continuation of the teacher-student tradition and the fact that these traditions will continue and bear fruit for a long time to come was demonstrated by the example of the teacher, Professor Akhmedshina Faniya Abzalovna, and Professor R.B. Yarmatov.