“Ilmiy maqola va dissertatsiya yozishning texnik hamda innovatsion yondashuvi” mavzusida seminar-trening mashg‘uloti bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti magistratura bo‘limi talabalari va Tarix fanlari doktori, professor  Ahmedshina Faniya Abzalovna ishtirokida “Ilmiy maqola va dissertatsiya yozishning texnik hamda innovatsion yondashuvi” mavzusidagi seminar-trening mashg‘uloti bo‘lib o‘tdi.
Unda yoshlarning hozirgi davrdagi sun’iy intellektdan foydalanish shartlari va dissertatsiya mavzusining tarkibiy tuzilishi va olib borilish shartlari haqida ma’lumotlar berildi.
Seminar davomida magistrlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi. Ustoz-shogird an’analari davom etib borayotganligi va bu an’analar hali ancha muddat davom etishi va o‘z samarasini ko‘rsatishi bo‘yicha namunani ustoz professor  Ahmedshina Faniya Abzalovna  hamda professor R.B.Yarmatov misolida namoyon bo‘ldi.

Состоялся семинар-тренинг на тему «Технический и инновационный подход к написанию научных статей и диссертаций»
В Джизакском государственном педагогическом университете прошло семинар-тренинговое занятие на тему «Технический и инновационный подход к написанию научных статей и диссертаций» с участием студентов магистратуры и доктора исторических наук, профессора Ахмедшиной Фании Абзаловны.
В нем была представлена информация об условиях использования искусственного интеллекта молодежью в настоящее время, а также о структуре темы диссертации и требованиях к ее проведению.
В ходе семинара магистранты получили ответы на интересующие их вопросы. На примере профессора Ахмедшиной Фании Абзаловны и профессора Р.Б. Ярматова было наглядно продемонстрировано, что традиции «устоз-шогирд» (наставник-ученик) продолжают существовать, и что эти традиции будут сохраняться еще долгое время, принося свои плоды.