Hindiston oliygohlari vakillari JDPUda.
Mehmonlar bilan uchrashuv universitetning kichik ma’ruzalar zalida bo‘lib o‘tdi. Uchrashuv davomida universitet rektori Sh.Sharipov Hindiston oliy ta’lim muassasalari bilan tuzilgan shartnomadan ko‘zlagan maqsadlar, tomonlar o‘rtasidagi aloqalar, talabalar uchun yaratilgan imkoniyatlar haqida to‘xtaldi.
Shu o‘rinda Hindistonlik olimlar ham talaba yoshlar uchun  tashkil etilgan Steam park faoliyatidan mamnun ekanliklarini bildirib o‘tishdi. JDPUda xorijiy tillarni rivojlantirish bo‘yicha hamkorlik munosabatlarini o‘rnatishga rahbarlik qilgan «Orangeslates» tashkiloti rahbari Vishal Singh Khutel oliygohda xorijiy tillarni o‘qitish bo‘yicha faoliyatini davom ettirishini ma’lum qildi. Shuningdek mehmonlar universitetda Steam va Robotatexnika rivojlantirish sohasida imzolangan hamkorlik memorandumiga asosan eng so‘ngi texnologiyalarni jalb etishlarini ham aytib o‘tishdi.
Uchrashuv so‘ngida Hindistonlik olimlar JDPUdagi Steam Park va Inkubatsion markazning faoliyati bilan yaqindan tanishishdi. Ma’lumot uchun: Hindistonlik olimlar ayni kunlarda mutaxassislar uchun treninglarni boshlab yuborishgan. Treninglar 10 kun davom etadi.

Representatives of Indian universities at JSPU.
The meeting with the guests took place in the small lecture hall of the university. During the meeting, the rector of the university Sh. Sharipov spoke about the goals of the contract with Indian higher education institutions, the relations between the parties, and the opportunities created for students.
At this place, Indian scientists also expressed their satisfaction with the activities of the Steam Park, which was organized for young students. Vishal Singh Khutel, the head of the organization “Orangeslates”, who led the establishment of cooperation relations for the development of foreign languages at JSPU, announced that he will continue his work on teaching foreign languages at the university. The guests also mentioned that the university will use the latest technologies based on the memorandum of cooperation signed in the field of Steam and Robotics development.
At the end of the meeting, Indian scientists got acquainted with the activities of Steam Park and Incubation Center at JSPU. For information: Indian scientists recently started training for specialists. Trainings last 10 days.