Germaniyaning ASIIN Xalqaro ta’lim va akkreditatsiya agentligi mutaxassislari, ekspertlar guruhi universitet talabalari va sobiq bitiruvchilar bilan uchrashdi.
Uchrashuvda bugun turli yo‘nalishlarda faoliyat yuritayotgan sobiq bitiruvchilar va ayni paytda universitetda tahsil olayotgan talaba yoshlar ishtirok etishdi.
Samimiy, ochiq muloqot tarzida o‘tgan uchrashuvda mehmonlar kimyo va biologiya yo‘nalishini bitirgan talabalar bugun ishga joylashishda qiyinchilikka duch kelishadimi? talabalar o‘rtasida chet tilini o‘rganishga ishtiyoq bormi? Ular buni qay darajada uddalashmoqda, talabalar o‘rtasida akademik mobillik talaba yoshlarni qoniqtiradimi, ularning chet davlatlarda o‘qish istagi mavjudmi? kabi dolzarb savollarga javob berishdi.
Suhbat davomida turli tashkilotlarda faoliyat yuritayotgan sobiq bitiruvchilar bugun kimyo va biologiya yo‘nalishini bitirgan bitiruvchilarga talab yuqori ekanligini ta’kidlashdi.
Uchrashuvda yurtimizning turli viloyatlarida o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha faoliyat yuritayotgan sobiq bitiruvchilar ham onlayn ishtirok etib, fikr mulohazalarini bildirishdi.

Specialists and a group of experts from the German Agency for International Education and Accreditation ASIIN met with university students and alumni.
The meeting was attended by former graduates working in various fields and young students currently studying at the university.
During the meeting, which took place in a friendly, open dialogue, the guests answered relevant questions such as: Do chemistry and biology graduates face difficulties in finding a job today? Is there a desire among students to learn a foreign language? To what extent are they doing this? Does academic mobility among students satisfy young students, and is there a desire for them to study abroad?
During the conversation, former graduates working in various organizations noted that today there is a high demand for graduates with degrees in chemistry and biology.
Former graduates working in their fields in various regions of our country also participated online and expressed their opinions at the meeting.