Germaniyaning ASIIN Xalqaro ta’lim va akkreditatsiya agentligi mutaxassislari, ekspertlar guruhi universitet talabalari va sobiq bitiruvchilar bilan uchrashdi.
Uchrashuvda bugun turli yo‘nalishlarda faoliyat yuritayotgan sobiq bitiruvchilar va ayni paytda universitetda tahsil olayotgan talaba yoshlar ishtirok etishdi.
Samimiy, ochiq muloqot tarzida o‘tgan uchrashuvda mehmonlar kimyo va biologiya yo‘nalishini bitirgan talabalar bugun ishga joylashishda qiyinchilikka duch kelishadimi? talabalar o‘rtasida chet tilini o‘rganishga ishtiyoq bormi? Ular buni qay darajada uddalashmoqda, talabalar o‘rtasida akademik mobillik talaba yoshlarni qoniqtiradimi, ularning chet davlatlarda o‘qish istagi mavjudmi? kabi dolzarb savollarga javob berishdi.
Suhbat davomida turli tashkilotlarda faoliyat yuritayotgan sobiq bitiruvchilar bugun kimyo va biologiya yo‘nalishini bitirgan bitiruvchilarga talab yuqori ekanligini ta’kidlashdi.
Uchrashuvda yurtimizning turli viloyatlarida o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha faoliyat yuritayotgan sobiq bitiruvchilar ham onlayn ishtirok etib, fikr mulohazalarini bildirishdi.

Специалисты и группа экспертов немецкого агентства по международному образованию и аккредитации ASIIN встретились со студентами и бывшими выпускниками университета.
Во встрече приняли участие бывшие выпускники, работающие сегодня в различных направлениях, а также студенческая молодежь, в настоящее время обучающаяся в университете.
На встрече, прошедшей в форме искреннего, открытого диалога, гости отметили, что студенты, окончившие химию и биологию, сегодня сталкиваются с трудностями при трудоустройстве. Они ответили на такие актуальные вопросы, как: насколько они справляются с этим, удовлетворяет ли академическая мобильность среди студентов студенческую молодежь, есть ли у них желание учиться за рубежом?
В ходе беседы бывшие выпускники, работающие в различных организациях, отметили, что сегодня существует высокий спрос на выпускников, окончивших химию и биологию.
Бывшие выпускники, работающие по своим направлениям в различных регионах нашей страны, также приняли участие во встрече онлайн и высказали свои мнения.