Markaziy bank tomonidan tashkil etilgan «Global money week 2025» tadbirida Jizzax Davlat pedagogika universiteti 1-2-bosqich noiqtisodiy yo‘nalishlari talabalariga Mirzo Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston milliy universitetining Jizzax filiali volontyor-talabalari tomonidan «Ertangi moliyaviy imkoniyatlaringiz bugungi qaroringizdan boshlanadi» mavzusida amaliy seminar trening tashkil etildi.
Tadbir davomida ishtirokchilarga quyidagi mavzularda muhim ma’lumotlar yetkazildi:
⏺️Shaxsiy byudjetni to‘g‘ri yuritish;
⏺️Moliyaviy rejalashtirish va mablag‘ni tejash usullari;
⏺️Bank xizmatlari, kredit va omonatlarning turlari;
⏺️Moliyaviy xavfsizlik va firibgarlikdan himoyalanish yo‘llari.
Treningning asosiy maqsadi — yosh avlodning moliyaviy bilimlarini oshirish, ularni ongli moliyaviy qarorlar qabul qilishga o‘rgatish va iqtisodiy mustaqilligiga hissa qo‘shishdan iborat bo‘ldi

Был организован практический семинар-тренинг на тему «Ваши финансовые возможности завтра начинаются с ваших решений сегодня».
В рамках мероприятия «Global Money Week 2025», организованного Центральным банком, для студентов 1-2 курсов неэкономических специальностей Джизакского государственного педагогического университета был организован практический семинар-тренинг студентами-волонтерами Джизакского филиала Национального университета Узбекистана имени Мирзо Улугбека на тему «Ваши финансовые возможности завтрашнего дня начинаются с ваших решений сегодня».
В ходе мероприятия участникам была предоставлена ​​важная информация по следующим темам:
⏺️Правильное ведение личного бюджета;
⏺️Финансовое планирование и методы экономии средств;
⏺️Банковские услуги, виды кредитов и вкладов;
⏺️Способы финансовой безопасности и защиты от мошенничества.
Основная цель тренинга заключалась в повышении финансовых знаний молодого поколения, обучении их принятию осознанных финансовых решений и содействии их экономической независимости.