“El-yurt umidi” jamg‘armasi ochiq stipendiya tanlovlari tartibi bilan bog‘liq onlayn targ‘ibot seminari o‘tkazildi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi davlat xizmatini rivojlantirish agentligi Jizzax viloyati filiali tashabbusi bilan 2023-yil 13-aprel kuni Jizzax davlat pedagogika universitetida “El-yurt umidi” jamg‘armasi tomonidan onlayn seminar boʻlib oʻtdi.
Ushbu seminarda universitetning talabalari, yosh tadqiqotchilari, magistrlari va doktorantlari ishtirok etishdi. “El-yurt umidi” jamg‘armasi tomonidan ilg‘or xorijiy davlatlar nufuzli universitetlari va ilmiy markazlarda bakalavriat, magistratura doktoranturada ta’lim olish uchun 2023-yilgi 1-ochiq stipendiya tanlovi e’lon qilindi.
Tanlov 500 o‘ringa mo‘ljallagan bo‘lib, bakalavriat ta’lim dasturi uchun 75 o‘rin, magistratura uchun 275 o‘rin, doktorantura uchun 150 o‘rin stipendiyalar ajratiladi.
Seminarda “El-yurt umidi” jamg‘armasi vakillari tomonidan ochiq stipendiya tanlovlarini o‘tkazish tartibi, ajratilgan kvotalar, ustuvor yo‘nalishlar, tanlovni tashkil etish mexanizimi hamda elektron hujjat topshirish platformasining ishlash tartibi to‘g‘risida ma’lumot berib oʻtildi.

Фондом «Эл-Юрт Умиди» был проведён онлайн-семинар по продвижению порядка проведения открытых конкурсов на получение стипендий
По инициативе Джизакского областного филиала Агентства по развитию государственной службы при Президенте Республики Узбекистан 13 апреля 2023 года в Джизакском государственном педагогическом университете прошел онлайн-семинар Фонда «Эл-Юрт Умиди».
В семинаре приняли участие студенты, молодые исследователи, магистры и докторанты университета. Фондом «Эл-Юрт Умиди» был объявлен 1-й открытый конкурс стипендий 2023 года для обучения в бакалавриате и магистратуре докторантуры в престижных университетах и ​​научных центрах передовых зарубежных стран.
Конкурс рассчитан на 500 мест, 75 мест на программу бакалавриата, 275 мест на магистратуру и 150 мест на докторантуру будут выделены стипендии.
На семинаре представителями Фонда «Эл-Юрт Умиди» были даны сведения о порядке проведения открытых конкурсов на получение стипендий, выделяемых квотах, приоритетах, механизме организации конкурса, порядке электронной площадки для подачи заявок.