“El-yurt umidi” jamg‘armasi ochiq stipendiya tanlovlari tartibi bilan bog‘liq onlayn targ‘ibot seminari o‘tkazildi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi davlat xizmatini rivojlantirish agentligi Jizzax viloyati filiali tashabbusi bilan 2023-yil 13-aprel kuni Jizzax davlat pedagogika universitetida “El-yurt umidi” jamg‘armasi tomonidan onlayn seminar boʻlib oʻtdi.
Ushbu seminarda universitetning talabalari, yosh tadqiqotchilari, magistrlari va doktorantlari ishtirok etishdi. “El-yurt umidi” jamg‘armasi tomonidan ilg‘or xorijiy davlatlar nufuzli universitetlari va ilmiy markazlarda bakalavriat, magistratura doktoranturada ta’lim olish uchun 2023-yilgi 1-ochiq stipendiya tanlovi e’lon qilindi.
Tanlov 500 o‘ringa mo‘ljallagan bo‘lib, bakalavriat ta’lim dasturi uchun 75 o‘rin, magistratura uchun 275 o‘rin, doktorantura uchun 150 o‘rin stipendiyalar ajratiladi.
Seminarda “El-yurt umidi” jamg‘armasi vakillari tomonidan ochiq stipendiya tanlovlarini o‘tkazish tartibi, ajratilgan kvotalar, ustuvor yo‘nalishlar, tanlovni tashkil etish mexanizimi hamda elektron hujjat topshirish platformasining ishlash tartibi to‘g‘risida ma’lumot berib oʻtildi.

“El-Yurt Umid” Foundation held an online promotion seminar related to the procedure of open scholarship contests.
On April 13, 2023, an online seminar was held at the Jizzakh State Pedagogical University by the “El-Yurt Umidi” foundation, on the initiative of the Jizzakh regional branch of the State Service Development Agency under the President of the Republic of Uzbekistan.
Students, young researchers, masters and doctoral students of the university participated in this seminar. The “El-Yurt Umid” foundation has announced the 1st open scholarship competition of 2023 for undergraduate and graduate doctoral studies at prestigious universities and scientific centers of advanced foreign countries.
The competition is intended for 500 places, 75 places for the undergraduate education program, 275 places for the master’s degree, and 150 places for the doctoral program will be allocated scholarships.
At the seminar, representatives of the “El-Yurt Umid” Foundation provided information on the procedure for conducting open scholarship contests, allocated quotas, priorities, the mechanism of organizing the contest, and the working procedure of the electronic document submission platform.