Bitiruvchilar uchun yangi imkoniyatlar — Milliy bank bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Bugun Jizzax davlat pedagogika universitetining faollar zalida 2024/2025 o‘quv yili bitiruvchilari va bitiruvchi bosqich talabalari ishtirokida Jizzax viloyati Milliy bank AJ mas’ullari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv Prezidentimizning 2025-yil 14-fevraldagi PQ–61-sonli “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarori ijrosini ta’minlash maqsadida o‘tkazildi.
Tadbirda ta’kidlanishicha, bugungi kunga kelib universitetning 116 nafar bitiruvchisi va bitiruvchi bosqich talabalari tomonidan jami 2 mlrd 117 mln 100 ming so‘m miqdorda imtiyozli kreditlar olingan. Ushbu kreditlar orqali yoshlar o‘zlarining tadbirkorlik faoliyatlarini yo‘lga qo‘yishgan.
Uchrashuvda ishtirok etgan talabalar va bitiruvchilar bank xodimlariga o‘z biznes loyihalarini taqdim etishdi, shuningdek, zarur axborot va amaliy maslahatlarga ega bo‘lishdi.
Mazkur uchrashuv yoshlar bandligini ta’minlash, ularning startap g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash va iqtisodiy faolligini oshirishga xizmat qiladi.

Новые возможности для выпускников — состоялась встреча с Национальным банком
Сегодня в актовом зале Джизакского государственного педагогического университета была организована встреча с представителями АО «Национальный банк» Джизакской области, в которой приняли участие выпускники 2024/2025 учебного года и студенты выпускного курса.
Встреча была проведена с целью обеспечения исполнения постановления Президента №ПП-61 от 14 февраля 2025 года «О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших образовательных организаций».
На мероприятии было отмечено, что на сегодняшний день 116 выпускников и студентов выпускного курса университета получили льготные кредиты на общую сумму 2 миллиарда 117 миллионов 100 тысяч сумов. С помощью этих кредитов молодые люди наладили свою предпринимательскую деятельность.
Студенты и выпускники, участвовавшие во встрече, презентовали сотрудникам банка свои бизнес-проекты, а также получили необходимую информацию и практические рекомендации.
Данная встреча послужит обеспечению занятости молодежи, поддержке их стартап-идей и повышению их экономической активности.