Jizzax viloyat Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi, Davlat xizmatlarini rivojlantirish agentligi Jizzax viloyat bo‘limi va bir qator ish beruvchilar bilan hamkorlikda Jizzax Davlat pedagogika universitetining Fizika va texnologik ta’lim fakultetida o‘tkazilgan bitiruvchilar bilan uchrashuvda, talabalar va ish beruvchilarga universitetda yaratilgan o‘quv sharoitlari bilan tanishish imkoniyati taqdim etildi.
Uchrashuv davomida, Fizika va astronomiya ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari va talabalariga mo‘ljallangan o‘quv laboratoriyalari, hamda mehnat ta’limi yo‘nalishi talabalariga o‘qish jarayonida foydalanish uchun olib kelingan zamonaviy texnik vositalar va uskunalar ish beruvchilarda katta taassurot qoldirdi.
Shuningdek, talabalar tomonidan o‘z qo‘llari bilan ishlab chiqilgan va hozirda sotuvga chiqarilgan yog‘och o‘yma mahsulotlari, zamonaviy dizayndagi stol, stul, krovatlar va choyshablar ish beruvchilar tomonidan yuksak baholandi. Ushbu tadbir, bitiruvchilarning kasbiy faoliyatlariga tayyorligini namoyish qilish va ularning kelajakdagi ish faoliyatiga qo‘shimcha rag‘batlantirish imkoniyatlarini yaratishga xizmat qildi.

A meeting was held with graduates.
At a meeting with graduates held at the Faculty of Physics and Technological Education of Jizzakh State Pedagogical University, in collaboration with the Jizzakh Regional Department of Preschool and School Education, the Jizzakh Regional Department of the State Services Development Agency, and a number of employers, students and employers were provided with the opportunity to familiarize themselves with the educational conditions created at the university.
During the meeting, employers were impressed by the educational laboratories designed for graduates and students of the Physics and Astronomy program, as well as the modern technical tools and equipment brought to the students of the Labor Education program for use during their studies.
Also, the wood carvings, modern design tables, chairs, beds and bedspreads, which were developed by the students themselves and are now on sale, were highly appreciated by employers. This event served to demonstrate the graduates’ readiness for professional activities and to create additional incentives for their future work.