Jizzax viloyat Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi, Davlat xizmatlarini rivojlantirish agentligi Jizzax viloyat bo‘limi va bir qator ish beruvchilar bilan hamkorlikda Jizzax Davlat pedagogika universitetining Fizika va texnologik ta’lim fakultetida o‘tkazilgan bitiruvchilar bilan uchrashuvda, talabalar va ish beruvchilarga universitetda yaratilgan o‘quv sharoitlari bilan tanishish imkoniyati taqdim etildi.
Uchrashuv davomida, Fizika va astronomiya ta’lim yo‘nalishi bitiruvchilari va talabalariga mo‘ljallangan o‘quv laboratoriyalari, hamda mehnat ta’limi yo‘nalishi talabalariga o‘qish jarayonida foydalanish uchun olib kelingan zamonaviy texnik vositalar va uskunalar ish beruvchilarda katta taassurot qoldirdi.
Shuningdek, talabalar tomonidan o‘z qo‘llari bilan ishlab chiqilgan va hozirda sotuvga chiqarilgan yog‘och o‘yma mahsulotlari, zamonaviy dizayndagi stol, stul, krovatlar va choyshablar ish beruvchilar tomonidan yuksak baholandi. Ushbu tadbir, bitiruvchilarning kasbiy faoliyatlariga tayyorligini namoyish qilish va ularning kelajakdagi ish faoliyatiga qo‘shimcha rag‘batlantirish imkoniyatlarini yaratishga xizmat qildi.

Состоялась встреча с выпускниками
На встрече с выпускниками факультета физики и технологического образования Джизакского государственного педагогического университета, проведенной совместно с Джизакским областным управлением дошкольного и школьного образования, Джизакским областным отделением Агентства развития государственных услуг и рядом работодателей, студентам и работодателям была предоставлена возможность ознакомиться с созданными в университете условиями обучения.
В ходе встречи большое впечатление на работодателей произвели учебные лаборатории, предназначенные для выпускников и студентов направления образования «Физика и астрономия», а также современные технические средства и оборудование, привезенные для использования в процессе обучения студентов направления «Трудовое обучение».
Также работодателями были высоко оценены изделия по резьбе по дереву, столы, стулья, кровати и простыни современного дизайна, разработанные студентами своими руками и в настоящее время находящиеся в продаже. Данное мероприятие послужило демонстрации готовности выпускников к профессиональной деятельности и созданию возможностей для дополнительного стимулирования их будущей трудовой деятельности.