Jizzax davlat pedagogika universitetining Boshlang‘ich va maktabgacha ta’lim pedagogika oliy maktabi hamda Filologiya fanlari pedagogika oliy maktabi bitiruvchi bosqich talabalari ishtirokida uchrashuv va amaliy seminar tashkil etildi.
Tadbirda bitiruvchilarni ish bilan ta’minlash, ularning kasbiy ko‘nikmalarini rivojlantirish hamda “Kelajakka qadam” dasturi doirasida yaratilayotgan imkoniyatlar yuzasidan ma’lumotlar berildi.
Milliy bank mutaxassislari tomonidan yoshlar bandligini qo‘llab-quvvatlash mexanizmlari, ishga joylashish tartiblari va mavjud imkoniyatlar haqida tushuntirishlar berilib, talabalarni qiziqtirgan savollarga javob qaytarildi.
Uchrashuv yakunida bitiruvchilar bandligini ta’minlash bo‘yicha hamkorlikni yanada kengaytirish va bunday tadbirlarni muntazam tashkil etib borish yuzasidan kelishuvlarga erishildi

Issues related to ensuring employment for graduates were discussed.
A meeting and practical seminar was organized with the participation of graduating students of the Higher School of Primary and Preschool Pedagogy and the Higher School of Philological Pedagogy at Jizzakh State Pedagogical University.
During the event, information was provided regarding the employment of graduates, the development of their professional skills, and the opportunities being created within the framework of the “Step into the Future” program.
Specialists from the National Bank provided explanations about youth employment support mechanisms, employment procedures, and available opportunities, and answered questions of interest to the students.
At the conclusion of the meeting, agreements were reached to further expand cooperation on ensuring graduate employment and to regularly organize such events.