«Bioxilma-xillikni saqlashda inson omili va innovatsiyalar» mavzusida ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi.
2023 yil 12 may kuni JDPU Tabiiy fanlar fakulteti Biologiya va uni o‘qitish metodikasi kafedrasida «Bioxilma-xillikni saqlashda inson omili va innovatsiyalar» mavzusida Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi bo‘lib o‘tdi. Konferensiyada muhofaza etiladigan tabiiy hududlarning dolzarb muammolari, bioekologik tizimlarni muhofaza etish istiqbollari, ta’lim jarayonida: innovatsiya, kompetensiya, kreativlik, ekologik barqarorlikni ta’minlashda fan, ta’lim va ishlab chiqarishning integratsiyasi mavzusida sho‘ba yig‘ilishlari o‘tkazildi. Bundan tashqari Leybnis Qishloq xo‘jaligi landshaftlarini o‘rganish ilmiy tadqiqot markazining, Germaniya (ZALF) b.f.d.,professor, D.Egamberdieva, Namangan davlat universiteti, Toshkent davlat pedagogika universiteti, Urganch davlat pedagogika instituti, Paxta seleksiyasi urug‘chiligi ITI, O‘zbekiston botaniklar jamiyati, Zomin davlat qo‘riqxonasi hodimlari faol ishtirok etishdi.  Konferensiyada bakalavrlar, magistrlar, tayanch doktorantlar va professor-o‘qituvchilar faol ishtirok etishdi.

A scientific-practical conference was held on the topic “Human factor and innovations in biodiversity conservation”.
On May 12, 2023, the Republican scientific-practical conference on the topic “Human factor and innovations in the preservation of biodiversity” was held at the Department of Biology and its Teaching Methodology of the Faculty of Natural Sciences of JSPU.At the conference, branch meetings were held on the topics of current problems of protected natural areas, prospects for the protection of bio-ecological systems, integration of science, education and production in the educational process: innovation, competence, creativity, ensuring environmental stability. In addition, Leibniz Agricultural Landscape Scientific Research Center, Germany (ZALF), PhD, Professor, D. Egamberdieva, Namangan State University, Tashkent State Pedagogical University, Urganch State Pedagogical Institute, ITI of Cotton Breeding, O’ Employees of the Society of Botanists of Uzbekistan, Zomin State Reserve actively participated. Bachelors, masters, basic doctoral students and professors actively participated in the conference.