“Besh tashabbus olimpiadasi” – sportda g‘alaba, jamoada birlik!
Jizzax davlat pedagogika universitetida yoshlarning jismoniy faolligini oshirish, sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish va jamoaviy ruhni mustahkamlash maqsadida tashkil etilgan “Besh tashabbus olimpiadasi” sport musobaqalari o‘z yakuniga yetdi.
Tantana ruhidagi yakuniy marosimda universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilar, murabbiylar, hakamlar hay’ati, fakultet dekanlari, yoshlar masalalari bo‘yicha dekan muovinlari, tyutorlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
Universitet rektori, professor M.A. Yuldashev so‘zga chiqib, musobaqa g‘olib va sovrindorlarini chin yurakdan tabrikladi. U talabalarning intilishi, fidoyiligi va jamoaviy ruhini alohida ta’kidlab, “Besh tashabbus olimpiadasi” nafaqat sport bellashuvi, balki do‘stlik, hamjihatlik va sog‘lom raqobat maydoni sifatida muhim ahamiyat kasb etayotganini qayd etdi.
Marosim davomida barcha fakultetlardan g‘olib bo‘lgan jamoalar faxriy yorliqlar va medallar bilan taqdirlandi. Natijalarga ko‘ra, ko‘plab sport turlari bo‘yicha Jismoniy tarbiya va sport fakulteti hamda Tabiiy fanlar fakulteti jamoalari yuqori natijalarga erishdi.
Endilikda fakultetlararo bosqich g‘oliblari hududiy bosqichda universitet sha’nini munosib himoya qilish uchun tayyorgarlik ko‘rmoqda.

«Олимпиада пяти инициатив» — победа в спорте, единство в команде!
В Джизакском государственном педагогическом университете завершились спортивные соревнования «Олимпиада пяти инициатив», организованные с целью повышения физической активности молодежи, пропаганды здорового образа жизни и укрепления командного духа.
В торжественной заключительной церемонии приняли участие руководство университета, профессорско-преподавательский состав, тренеры, судейская коллегия, деканы факультетов, заместители деканов по делам молодежи, тьюторы и студенческая молодежь.
Ректор университета, профессор М.А. Юлдашев, выступив с речью, от всего сердца поздравил победителей и призеров соревнований. Особо подчеркнув стремление, самоотверженность и командный дух студентов, он отметил, что «Олимпиада пяти инициатив» имеет важное значение не только как спортивное состязание, но и как площадка для укрепления дружбы, единства и здоровой конкуренции.
В ходе церемонии победившие команды со всех факультетов были награждены почетными грамотами и медалями. Согласно результатам, команды факультета физического воспитания и спорта, а также факультета естественных наук достигли высоких показателей во многих видах спорта.
Теперь победители межфакультетского этапа готовятся достойно защищать честь университета на региональном этапе.