Talabalikdek jo‘shqin fasl bormikan? Tuyg‘ularini misralarga singdirishga harakat qilgan, dilidagini tillarga mohir rassomdek rangin buyoqlar bilan bezagan ijodga mehr qo‘ygan talaba yoshlar bugun bir davraga yig‘ilishdi. Jizzax davlat pedagogika universiteti talaba yoshlari bilan O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, taniqli shoirlar Asror Mo‘min va Shodi Otamurod  bilan bo‘lib o‘tgan ijodiy uchrashuv ana shunday beg‘ubor tuyg‘ular va yoshlik hayajonlariga boy bo‘ldi.
Uchrashuvda, Boshlang‘ich ta’lim fakulteti professor-o‘qituvchilari va talabalari shoir va tarjimon Asror Mo‘minning  ijodga kirib kelishidan to bugungi kunga qadar erishgan  yutuqlari haqida qiziqarli hikoyalarni tinglashdi.  Shoir Shodi Otamurodning G‘allaorolning olis qishlog‘ida kechgan bolaligi bilan voqealar, ijod namunalari, ayniqsa yoshlik va muhabbatni tarannum etuvchi she’rlari yoshlarga juda manzur bo‘ldi.
Uchrashuv davomida talaba yoshlar mehmonlarga  o‘z ijodiy mashqlarini o‘qib, ustoz shoirlarning tavsiya va maslahatlarini tinglashdi. Savol javoblarda faol ishtirok etgan talaba yoshlarga ijodkorlarning   dastxati tushirilgan kitoblar taqdim etildi.

Книги с автографами писателей были вручены активным студентам
Есть ли еще бурлящий сезон, как период студенчества? Сегодня в круг собрались студенты, пытавшиеся выразить свои чувства в стихах, любящие творчество и украшающие свои сердца яркими красками, как художник, владеющий языками.  Такими чистыми чувствами и юношеским волнением была творческая встреча со студентами Джизакского государственного педагогического университета и членами Союза писателей Узбекистана, известными поэтами Асрором Мумином и Шоди Атамуродом.
На встрече профессора-преподаватели и студенты факультета начального образования слушали интересные рассказы о достижениях поэта и переводчика Асрора Мумина от начала его творчества до наших дней. Стихи поэта Шоди Отамурода о его детстве в глухой деревне Галлаарол и его рассказы, примеры творчества, особенно юности и любви, очень понравились молодежи.
В ходе встречи студенты прочитали гостям свои творческие упражнения и выслушали рекомендации и советы мастеров-поэтов. Студентам, активно участвовавшим в сессии вопросов и ответов, были вручены книги с автографами поэтов.