Talabalikdek jo‘shqin fasl bormikan? Tuyg‘ularini misralarga singdirishga harakat qilgan, dilidagini tillarga mohir rassomdek rangin buyoqlar bilan bezagan ijodga mehr qo‘ygan talaba yoshlar bugun bir davraga yig‘ilishdi. Jizzax davlat pedagogika universiteti talaba yoshlari bilan O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, taniqli shoirlar Asror Mo‘min va Shodi Otamurod  bilan bo‘lib o‘tgan ijodiy uchrashuv ana shunday beg‘ubor tuyg‘ular va yoshlik hayajonlariga boy bo‘ldi.
Uchrashuvda, Boshlang‘ich ta’lim fakulteti professor-o‘qituvchilari va talabalari shoir va tarjimon Asror Mo‘minning  ijodga kirib kelishidan to bugungi kunga qadar erishgan  yutuqlari haqida qiziqarli hikoyalarni tinglashdi.  Shoir Shodi Otamurodning G‘allaorolning olis qishlog‘ida kechgan bolaligi bilan voqealar, ijod namunalari, ayniqsa yoshlik va muhabbatni tarannum etuvchi she’rlari yoshlarga juda manzur bo‘ldi.
Uchrashuv davomida talaba yoshlar mehmonlarga  o‘z ijodiy mashqlarini o‘qib, ustoz shoirlarning tavsiya va maslahatlarini tinglashdi. Savol javoblarda faol ishtirok etgan talaba yoshlarga ijodkorlarning   dastxati tushirilgan kitoblar taqdim etildi.

Books with autographs of writers were presented to active students
Is there still a vibrant season like the student period? Today, students gathered in a circle, trying to express their feelings in poetry, loving creativity and decorating their hearts with bright colors, like an artist who speaks languages.  The creative meeting between the students of Jizzakh State Pedagogical University and the famous poets Asror Momin and Shodi Atamurod, members of the Writers’ Union of Uzbekistan, was full of innocent feelings and youthful excitement.
At the meeting, professors-teachers and students of the Faculty of Primary Education listened to interesting stories about the achievements of the poet and translator Asror Mumin from the beginning of his work to the present day. Poems by the poet Shodi Otamurod about his childhood in the remote village of Gallaarol and his stories, examples of creativity, especially youth and love, were very popular with young people.
During the meeting, young students read their creative works to the guests and listened to recommendations and advice of master poets. Books signed by artists were presented to the students who actively participated in the question and answer session.