3-iyun “Butunjahon velosiped kuni” munosabati bilan velomarafonni o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida faoliyat yuritayotgan professor-o‘qituvchilar, ishchi xodimlar va talaba-qizlar o‘rtasida velomarafon musobaqasi velomarrofon o‘tkazili.
Velomarofonda viloyatdagi 5 ta oliy ta‘lim muassasasida faoliyat yuritayotgan ayol professor-o‘qituvchilar va xodimlar ishtirok etishdi. Velomarafon  3-toifa yosh 35 yoshgacha, 36-45 yoshgacha, 46 va undan yo‘qori yosh bo‘yicha o‘tkazildi. Jizzax viloyatidagi barcha oliy ta‘lim muassasalari o‘rtasida  o‘tkazilgan velomarofonda Jizzax davlat pedagogika universiteti ayol professor-o‘qituvchilari va talaba qizlari faol ishtirok etishdi.

A bicycle marathon was held in connection with the “World Bicycle Day” on June 3.
A bicycle marathon competition was held between professors, teachers, employees and students working at Jizzakh State Pedagogical University.
Women professors, teachers and employees of 5 higher educational institutions of the region took part in the bicycle marathon. Velomarathon 3rd category was held by age up to 35 years, 36-45 years, 46 and under. Women professors and teachers and students of Jizzakh State Pedagogical University took an active part in the bicycle marathon held between all higher educational institutions in Jizzakh region.