3-iyun “Butunjahon velosiped kuni” munosabati bilan velomarafonni o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida faoliyat yuritayotgan professor-o‘qituvchilar, ishchi xodimlar va talaba-qizlar o‘rtasida velomarafon musobaqasi velomarrofon o‘tkazili.
Velomarofonda viloyatdagi 5 ta oliy ta‘lim muassasasida faoliyat yuritayotgan ayol professor-o‘qituvchilar va xodimlar ishtirok etishdi. Velomarafon  3-toifa yosh 35 yoshgacha, 36-45 yoshgacha, 46 va undan yo‘qori yosh bo‘yicha o‘tkazildi. Jizzax viloyatidagi barcha oliy ta‘lim muassasalari o‘rtasida  o‘tkazilgan velomarofonda Jizzax davlat pedagogika universiteti ayol professor-o‘qituvchilari va talaba qizlari faol ishtirok etishdi.

3 июня состоялся веломарафон, посвященный «Всемирному дню велосипеда».
В Джизакском государственном педагогическом университете прошли соревнования по веломарафону между работающими профессорами-преподавателями, работниками и студентками.
В веломарафоне приняли участие женщины профессора-преподаватели и сотрудницы, работающие в 5 высших учебных заведениях области. Веломарафон проводился по 3 возрастной категории: до 35 лет, 36-45 лет, 46 лет и старше. В веломарафоне, проведенном между всеми высшими учебными заведениями Джизакской области активное участие приняли женщины-преподаватели и студентки Джизакского государственного педагогического университета.