Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori mahallalardan kelgan yoshlar bilan ochiq muloqot o‘tkazdi.
Bugun universitetga biriktirilgan Zargarlik, Sayiljoyi va Toshloq mahallalaridan 32 nafar yosh bilan universitet rektori Yuldashev Maksudjan Abdullayevich ishtirokida uchrashuv o‘tkazildi. Uchrashuv davomida rektor har bir yosh bilan alohida suhbatlashdi.
Suhbatda yoshlarni ish bilan ta’minlash, kasbga yo‘naltirish, tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash hamda mavjud muammolarni bartaraf etish masalalariga e’tibor qaratildi. Asosiy maqsad yoshlarning muammolarini tinglash va ularga aniq yechim taklif etishdan iborat bo‘ldi.
Uchrashuv yakunida ishtirokchilardan biriga universitetda ish taklif etildi, tadbirkorlikni boshlash arafasida turgan yoshga esa amaliy maslahatlar va imtiyozli kredit olish bo‘yicha tavsiyalar berildi. Mazkur ishlar Yoshlar agentligining shahar bo‘limi rahbari Farzona Adilova bilan hamkorlikda davom ettirilishi belgilandi.

Ректор Джизакского государственного педагогического университета провел открытую беседу с молодежью, прибывшей из махаллей.
Сегодня в университете прошла встреча с 32 молодыми людьми из прикрепленных к вузу махаллей Заргарлик, Сайилжойи и Тошлок. Во встрече принял участие ректор университета Юлдашев Максуджан Абдуллаевич.
В ходе встречи ректор побеседовал с каждым молодым человеком индивидуально.
В ходе беседы внимание было уделено вопросам трудоустройства молодежи, профессиональной ориентации, поддержки предпринимательства и устранения существующих проблем. Основной целью являлось выслушать проблемы молодежи и предложить им конкретные решения.
По итогам встречи одному из участников была предложена работа в университете, а молодому человеку, стоящему на пороге начала предпринимательской деятельности, были даны практические советы и рекомендации по получению льготного кредита. Было решено продолжить эту работу в сотрудничестве с Фарзоной Адиловой, руководителем городского отдела Агентства по делам молодежи.