Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori mahallalardan kelgan yoshlar bilan ochiq muloqot o‘tkazdi.
Bugun universitetga biriktirilgan Zargarlik, Sayiljoyi va Toshloq mahallalaridan 32 nafar yosh bilan universitet rektori Yuldashev Maksudjan Abdullayevich ishtirokida uchrashuv o‘tkazildi. Uchrashuv davomida rektor har bir yosh bilan alohida suhbatlashdi.
Suhbatda yoshlarni ish bilan ta’minlash, kasbga yo‘naltirish, tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash hamda mavjud muammolarni bartaraf etish masalalariga e’tibor qaratildi. Asosiy maqsad yoshlarning muammolarini tinglash va ularga aniq yechim taklif etishdan iborat bo‘ldi.
Uchrashuv yakunida ishtirokchilardan biriga universitetda ish taklif etildi, tadbirkorlikni boshlash arafasida turgan yoshga esa amaliy maslahatlar va imtiyozli kredit olish bo‘yicha tavsiyalar berildi. Mazkur ishlar Yoshlar agentligining shahar bo‘limi rahbari Farzona Adilova bilan hamkorlikda davom ettirilishi belgilandi.

The Rector of Jizzakh State Pedagogical University held an open dialogue with young people from local communities.
Today, a meeting was held with the participation of 32 youths from the Zargarlik, Sayiljoyi, and Toshloq neighborhoods affiliated with the university, along with the university rector, Maksudjan Abdullayevich Yuldashev. During the meeting, the rector spoke with each youth individually.
The conversation focused on issues of providing youth with employment, career guidance, supporting entrepreneurship, and resolving existing problems. The main goal was to listen to the concerns of the youth and offer them concrete solutions.
At the conclusion of the meeting, a job offer at the university was extended to one of the participants, and practical advice along with recommendations for obtaining a preferential loan were given to a youth on the verge of starting a business. It was decided that these initiatives would continue in collaboration with Farzona Adilova, the head of the city department of the Youth Agency.