15–16-noyabr kunlari viloyatning barcha tuman va shaharlarida, mahallalar, ko‘chalar, xonadonlar, ziyoratgohlar, qabristonlar, korxona va tashkilotlarda yuqori saviyada  HASHAR o‘tkazish vazifasi belgilangan edi.
Bugungi hasharda Jizzax davlat pedagogika universitetidan 500 nafarga yaqin professor-o‘qituvchilar, xo‘jalik bo‘limi xodimlari va volonter talaba-yoshlar faol ishtirok etishdi.
Ular universitetning bosh binosi atrofidan boshlab, o‘zlariga biriktirilgan hududlarda – jumladan, “Bog‘ishamol” va “Orom” maskanlarida joylashgan fakultetlarda ham xavfsiz va tozalik ishlarini uyushqoqlik bilan amalga oshirdilar.
Hashar davomida atrofni obodonlashtirish, aholiga kulay sharoit yaratish, yashil hududlarni asrash va tartibga keltirish kabi bir qancha ishlar olib borildi.
Ushbu keng ko‘lamli sa’y-harakatlarning asosiy maqsadi obod, toza va sog‘lom muhit yaratish, hamda jamoatchilik o‘rtasida birdamlik va fuqarolik mas’uliyatini yuksaltirishdan iboratdir.

В Джизаке начался хашар: коллектив ДжГПУ принимает активное участие.
На 15-16 ноября была поставлена задача провести ХАШАР на высоком уровне во всех районах и городах области, в махаллях, на улицах, в домах, местах паломничества, на кладбищах, а также на предприятиях и в организациях.
В сегодняшнем хашаре приняли активное участие около 500 человек из Джизакского государственного педагогического университета, включая профессоров, преподавателей, сотрудников хозяйственного отдела и студентов-волонтеров.
Начиная с территории главного здания университета, они организованно проводили работы по обеспечению безопасности и поддержанию чистоты на закрепленных за ними участках, в том числе на факультетах, расположенных в местностях «Богишамол» и «Ором».
В ходе хашара были выполнены различные работы по благоустройству территории, созданию комфортных условий для населения, сохранению и упорядочению зеленых зон.
Основная цель этих широкомасштабных усилий заключается в создании благоустроенной, чистой и здоровой среды, а также в повышении сплоченности и гражданской ответственности среди общественности.