15–16-noyabr kunlari viloyatning barcha tuman va shaharlarida, mahallalar, ko‘chalar, xonadonlar, ziyoratgohlar, qabristonlar, korxona va tashkilotlarda yuqori saviyada  HASHAR o‘tkazish vazifasi belgilangan edi.
Bugungi hasharda Jizzax davlat pedagogika universitetidan 500 nafarga yaqin professor-o‘qituvchilar, xo‘jalik bo‘limi xodimlari va volonter talaba-yoshlar faol ishtirok etishdi.
Ular universitetning bosh binosi atrofidan boshlab, o‘zlariga biriktirilgan hududlarda – jumladan, “Bog‘ishamol” va “Orom” maskanlarida joylashgan fakultetlarda ham xavfsiz va tozalik ishlarini uyushqoqlik bilan amalga oshirdilar.
Hashar davomida atrofni obodonlashtirish, aholiga kulay sharoit yaratish, yashil hududlarni asrash va tartibga keltirish kabi bir qancha ishlar olib borildi.
Ushbu keng ko‘lamli sa’y-harakatlarning asosiy maqsadi obod, toza va sog‘lom muhit yaratish, hamda jamoatchilik o‘rtasida birdamlik va fuqarolik mas’uliyatini yuksaltirishdan iboratdir.

A community cleanup campaign has begun in Jizzakh, and the JSPU team is actively participating.
The task was set to conduct a high-level HASHAR (Community Clean-up Day) on November 15-16 in all districts and cities of the region, in neighborhoods, streets, households, pilgrimage sites, cemeteries, enterprises, and organizations.
In today’s hashar, nearly 500 professors, teachers, administrative staff, and volunteer students from Jizzakh State Pedagogical University actively participated.
They carried out safety and cleanliness work in an organized manner, starting from the area around the university’s main building and continuing in their assigned territories – including at the faculties located in the “Bogishamol” and “Orom” residential areas.
During the hashar, several tasks were carried out, such as landscaping the surroundings, creating comfortable conditions for the population, and preserving and tidying up green areas.
The main goal of these extensive efforts is to create a prosperous, clean, and healthy environment, and to enhance solidarity and civic responsibility within the community.