Nurboyev Shirinjon Abdushukur o‘g‘lining pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasining himoyasi to‘g‘risida.
7–9-sinflarda xalq dostonlarini o‘rganish orqali o‘quvchilarning o‘quv-biluv kompetentligini rivojlantirish metodikasi mavzusida
Nurboyev Shirinjon Abdushukur o‘g‘lining 13.00.02 – “Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi” – (o‘zbek adabiyoti) ixtisosligidan7–9-sinflarda xalq dostonlarini o‘rganish orqali o‘quvchilarning o‘quv-biluv kompetentligini rivojlantirish metodikasi  mavzusidagi pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishi himoyasi Jizzax davlat pedagogika universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/04.06.2020.Fil.113.02 raqamli Ilmiy Kengashning 2025-yil 14-noyabr kuni soat 10:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi

О защите диссертации Нурбоева Ширинджона Абдушукуровича на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам.
на тему: «Методика развития учебно-познавательной компетентности учащихся посредством изучения народных дастанов в 7-9 классах»
Защита диссертационной работы Нурбоева Ширинжона Абдушукур угли на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам по специальности 13.00.02 — «Теория и методика обучения и воспитания» — (узбекская литература) на тему «Методика развития учебно-познавательной компетентности учащихся 7-9 классов путем изучения народных дастанов» состоится 14 ноября 2025 года в 10:00 на заседании Научного совета PhD.03/04.06.2020.Fil.113.02 при Джизакском государственном педагогическом университете