Ruzimurotova Norbibi Chorixojayevnaning filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasining himoyasi to‘g‘risida.
“Salim Ashur ijodida olamni badiiy idrok etish va poetik mahorat” mavzusida
Ruzimurotova Norbibi Chorixojayevnaning 10.00.02 – O‘zbek adabiyoti ixtisosligidan “Salim Ashur ijodida olamni badiiy idrok etish va poetik mahorat”  mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishi himoyasi Jizzax davlat pedagogika universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/04.06.2020.Fil.113.02 raqamli Ilmiy Kengashning 2025-yil 13-noyabr kuni soat 10:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

О защите диссертации на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам Рузимуротовой Норбиби Чориходжаевны.
На тему «Художественное восприятие мира и поэтическое мастерство в творчестве Салима Ашура»
Защита диссертационной работы Рузимуротовой Норбиби Чорихожаевны на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам на тему «Художественное восприятие мира и поэтическое мастерство в творчестве Салима Ашура» по специальности 10.00.02 — Узбекская литература состоится 13 ноября 2025 года в 10:00 на заседании Научного совета PhD.03/04.06.2020.Fil.113.02 при Джизакском государственном педагогическом университете.