“Talabalikka bag‘ishlov” — Tibbiyot fakultetida xotiralarga boy tantana.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Tibbiyot fakultetida an’anaviy “Talabalikka bag‘ishlov” tadbiri katta tantana va ko‘tarinki ruhda o‘tkazildi.Tadbirda universitet rahbariyati, fakultet dekani va uning o‘rinbosarlari, kafedra mudirlari, professor-o‘qituvchilar, ota-onalar hamda yangi qabul qilingan talabalar ishtirok etdi.
Tantanani fakultet dekani G.S.Arifxo‘jayev ochib berdi. U o‘z so‘zida bugungi tadbirning ahamiyatini ta’kidlar ekan, ota-onalar kengashi yig‘ilishining asosiy maqsadi — talabalarning ta’lim-tarbiya jarayonida oilaning o‘rnini mustahkamlash, oliygoh bilan ota-onalar o‘rtasidagi hamkorlikni yanada kuchaytirish ekanligini ta’kidladi. Shuningdek, u mavjud muammolarni birgalikda hal etish va takliflar asosida samarali yechimlar ishlab chiqish muhimligini qayd etdi.
Yig‘ilishda ota-onalar kengashining vazifalari, talabalarning universitet ichki tartib-qoidalariga rioya etishi, ijtimoiy faolligi, grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi haqida ma’lumotlar berildi. Shu bilan birga, korrupsiyaga qarshi ta’lim, yoshlar imkoniyatlarini kengaytirish, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish kabi dolzarb masalalar atroflicha muhokama etildi.
Tadbirning badiiy qismida Tibbiyot fakulteti talabalari tomonidan tayyorlangan qiziqarli konsert dasturi ishtirokchilarda yuqori kayfiyat uyg‘otdi. Ijodkor talabalarning chiqishlari ota-onalar va mehmonlarda katta taassurot qoldirdi.
Tadbir so‘ngida faol talabalarning ota-onalari fakultet rahbariyati tomonidan tashakkurnoma va esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandi. Bu tadbir Tibbiyot fakultetidagi ahillik, birdamlik va yoshlar ta’limining yuksak darajada tashkil etilganidan dalolat berdi.

“Dedication to Student Life” — a memorable celebration at the Faculty of Medicine.
The traditional “Dedication to Studenthood” event was held with great ceremony and an uplifting spirit at the Faculty of Medicine of Jizzakh State Pedagogical University.The event was attended by the university leadership, the faculty dean and vice-deans, department heads, professors and teachers, parents, and newly enrolled students.
The ceremony was opened by the Faculty Dean, G.S. Arifkhujaev. In his speech, while emphasizing the importance of today’s event, he noted that the main goal of the parents’ council meeting is to strengthen the role of the family in the student’s educational process and to further enhance cooperation between the university and parents. He also highlighted the importance of jointly solving existing problems and developing effective solutions based on proposals.
The meeting provided information on the tasks of the parents’ council, students’ adherence to university internal regulations, their social activity, and the procedure for granting and redistributing grants. At the same time, pressing issues such as anti-corruption education, expanding youth opportunities, and preventing crime and offenses were discussed in detail.
During the artistic part of the event, an interesting concert program prepared by students of the Faculty of Medicine created a high spirits among the participants. The performances of the creative students left a great impression on the parents and guests.
At the end of the event, parents of active students were honored by the faculty leadership with letters of gratitude and commemorative gifts. This event was a testament to the camaraderie, unity, and high level of organization of youth education at the Faculty of Medicine.