“Korrupsiyaga qarshi birgalikda!” mavzusi bo’yicha korrupsiyaga qarshi yoshlar tanlovi
Tanlovda “Davlatlararo Kengashni tuzish to‘g‘risida”gi Bitim ishtirokchisi bo‘lgan davlatlar, shuningdek, 10 yoshdan 25 yoshgacha bo‘lgan boshqa davlatlar fuqarolari ishtirok etishlari mumkin.
Tanlov nominatsiyalari:
“Eng yaxshi plakat” – kompyuter dasturlari, planshetlar yordamida grafik tarzda qilingan, A3 formatda (297×420 mm) 15 mb dan oshmaydigan ishlar;
“Eng yaxshi rasm” – qo‘lda chizmachilik aksessuarlari – qalam, flomaster, rangli qalamlar, bo‘yoqlar, eskiz markerlari yordamida qo‘lda tayyorlangan A3 formatda (297×420 mm) 15 mb dan oshmaydigan ijod namunalari;
“Eng yaxshi videorolik” – umumiy hajmi 300 mb oshmaydigan, 3840×2160 o‘lchamdan ortiq bo‘lmagan, mp4 formatda.
Tanlov g‘oliblari va sovrindorlari Tanlov ramzlari tushirilgan faxriy medallar, esdalik sovg‘alari, elektron sertifikatlar (Tanlov qoidalarining 4.1 va 4.2-bandlarida belgilangan mezonlarga javob beradigan barcha Tanlov ishtirokchilari uchun) shuningdek, belgilangan boshqa sovrinlar bilan taqdirlanadilar.

Youth competition on the topic “Together Against Corruption!”
Participants in the competition may include the states that are parties to the “Agreement on the Establishment of the Interstate Council,” as well as citizens of other countries aged 10 to 25.
Tanlov nominatsiyalari:
“Best Poster” – works created graphically using computer programs or tablets, in A3 format (297×420 mm), not exceeding 15 MB in size;
“Best Drawing” – creative works hand-made using drawing tools such as pencils, markers, colored pencils, paints, and sketch markers, in A3 format (297×420 mm), not exceeding 15 MB in size;
“Best Video Clip” – in mp4 format, with a total size not exceeding 300 MB and a resolution not greater than 3840×2160.
The winners and prize-winners of the competition will be awarded honorary medals bearing the competition symbols, commemorative gifts, electronic certificates (for all participants who meet the criteria specified in clauses 4.1 and 4.2 of the Competition Rules), as well as other designated prizes.
Applications for the competition (posters, drawings, and videos) will be accepted on the website www.anticorruption.life from May 1 to October 1.