“Korrupsiyaga qarshi birgalikda!” mavzusi bo’yicha korrupsiyaga qarshi yoshlar tanlovi
Tanlovda “Davlatlararo Kengashni tuzish to‘g‘risida”gi Bitim ishtirokchisi bo‘lgan davlatlar, shuningdek, 10 yoshdan 25 yoshgacha bo‘lgan boshqa davlatlar fuqarolari ishtirok etishlari mumkin.
Tanlov nominatsiyalari:
“Eng yaxshi plakat” – kompyuter dasturlari, planshetlar yordamida grafik tarzda qilingan, A3 formatda (297×420 mm) 15 mb dan oshmaydigan ishlar;
“Eng yaxshi rasm” – qo‘lda chizmachilik aksessuarlari – qalam, flomaster, rangli qalamlar, bo‘yoqlar, eskiz markerlari yordamida qo‘lda tayyorlangan A3 formatda (297×420 mm) 15 mb dan oshmaydigan ijod namunalari;
“Eng yaxshi videorolik” – umumiy hajmi 300 mb oshmaydigan, 3840×2160 o‘lchamdan ortiq bo‘lmagan, mp4 formatda.
Tanlov g‘oliblari va sovrindorlari Tanlov ramzlari tushirilgan faxriy medallar, esdalik sovg‘alari, elektron sertifikatlar (Tanlov qoidalarining 4.1 va 4.2-bandlarida belgilangan mezonlarga javob beradigan barcha Tanlov ishtirokchilari uchun) shuningdek, belgilangan boshqa sovrinlar bilan taqdirlanadilar.

Молодежный антикоррупционный конкурс на тему «Вместе против коррупции!»
В конкурсе могут принять участие граждане государств — участников Соглашения «О создании Межгосударственного совета,» а также граждане других государств в возрасте от 10 до 25 лет.
Номинации конкурса:
«Лучший плакат» — работы, выполненные графически с помощью компьютерных программ, планшетов, в формате А3 (297х420 мм) размером не более 15 МБ;
«Лучший рисунок» — образцы творчества в формате А3 (297х420 мм) размером не более 15 МБ, выполненные вручную с использованием чертежных принадлежностей — карандашей, фломастеров, цветных карандашей, красок, маркеров для эскизов;
«Лучший видеоролик» — общий размер не более 300 МБ, разрешением не более 3840х2160, в формате mp4.
Победители и призеры Конкурса награждаются почетными медалями с символикой Конкурса, памятными подарками, электронными сертификатами (для всех участников Конкурса, отвечающих критериям, установленным в пунктах 4.1 и 4.2 Правил Конкурса), а также другими установленными призами.
Заявки на конкурс (плакаты, рисунки и видео) принимаются с 1 мая по 1 октября на сайте www.anticorruption.life.