2024-2025 o‘quv  yili boshlanishi munosabati bilan turli mutaxassislik bo‘yicha ishga qabul qilinayotgan talabgorlar bilan universitet rektori suhbat o‘tkazdi.
Bugun Jizzax davlat pedagogika universitetida o‘z faoliyatini boshlash uchun 30 nafar pedagog va ishchi xodimlar ariza bilan murojaat qilishgan. Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Sh.Sharipov oliy ta’lim muassasasidagi bo‘sh ish o‘rinlariga hujjat topshirgan nomzodlar bilan suhbat o‘tkazdi.
Suhbat davomida universitet rektori har bir nomzoddan kelgusidagi rejalari, ayni paytda olib borayotgan ilmiy-tadqiqot ishlari bilan qiziqdi. Shuningdek, ularning til bilish darajasi ham e’tibordan chetda qolmadi.
Nomzodlar bilan suhbat chog‘ida ularning qanday ma’lumotga egaligi, ta’lim sohasida kamida besh yil ishlagani, shaxsiy va ishbilarmonlik fazilatlari, soha rivojiga qo‘shgan hissasi hamda tanlangan ta’lim yo‘nalishining hozirgi ish faoliyatiga mos kelishi hisobga olindi. Ayni paytda nomzod o‘zining yo‘nalishidan kelib chiqib olib borayotgan ilmiy izlanishlari mavzusi va uning dolzarbligiga ham e’tibor qaratildi.

“Behind the passion, there should be hard work,” says the rector of the university.
In connection with the beginning of the 2024-2025 academic year, the rector of the university held an interview with applicants for employment in various specialties.
Today, 30 pedagogues and employees applied to start their work at Jizzakh State Pedagogical University. Rector of Jizzakh State Pedagogical University Sh. Sharipov held an interview with the candidates who applied for the vacant positions in the higher educational institution.
During the interview, the rector of the university was interested in each candidate’s future plans, as well as the current scientific research activities. Also, their level of language knowledge was not ignored.
During the interview with the candidates, it was taken into account what kind of education they have, at least five years of work in the field of education, personal and business qualities, contribution to the development of the field, and the compatibility of the chosen field of study with the current work. At the same time, attention was paid to the subject of scientific research conducted by the candidate based on his direction and its relevance.