“Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi!” mavzusida “Eng yaxshi insholar” tanlovining universitet bosqichi bo‘lib o‘tdi.
JDPU talabalari orasida “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi!” mavzusida “Eng yaxshi insholar” tanlovining universitet bosqichi o‘tkazildi. Tanlovga qatnashish maqsadida 160 dan oshiq talabnomalar kelib tushgan bo‘lib, shundan 95 nafar talaba tanlovda ishtirok etdi. Tanlov bo‘yicha yozilgan insholar 9 nafar mutaxassis-ekspertlar tomonidan tekshirildi.
“Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi!” mavzusida “Eng yaxshi insholar” tanlovining universitet bosqichida quyidagi talabalar g‘olib deb topildi.1-o‘rin Tarix fakulteti talabasi Xoldorova Zuhraga nasi etdi.2-o‘ringa Maktabgacha ta’lim fakulteti talabasi To‘raqulova Umida sazovor bo‘lgan bo‘lsa, 3-o‘ringa birvarakay ikki nafar talaba Fizika va texnologik ta’lim fakulteti talabasi Xudoyqulova Zuhra hamda Boshlang‘ich ta’lim fakulteti talabasi Haydarova Marjonalar loyiq deb topildi.
Tanlovning g‘oliblari diplomlar va 1-o‘rin uchun bazaviy stipendiya miqdorining 2 barobari, 2- o‘rin uchun bazaviy stipendiya miqdorining 1.5 barobari, 3-o‘rin uchun bazaviy stipendiyaning 1 barobari miqdorida pul mukofotlari bilan rag‘batlantiriladi. Tanlovda 1-o‘rinni olgan talabaning ijodiy ishi respublika bosqichiga yuboriladi.

The university stage of the “Best Essays” competition on topic “Young people say no to corruption!” was held.
Among JSPU students, the university stage of the “Best Essays” competition on topic “Young people say no to corruption!” was held. More than 160 applications were received to participate in the competition, of which 95 students took part in the competition. Essays written according to the competition were checked by 9 specialists-experts.
The following students were declared winners at the university stage of the “Best Essays” competition on topic “Young people say no to corruption!”. The 1st place went to the student of the Faculty of History, Kholdorova Zuhra. Two students, Khudoykulova Zuhra, a student of the Faculty of Physics and Technological Education, and Haydarova Marjona, a student of the Faculty of Primary Education, were awarded the 3rd place.
The winners of the competition will be encouraged with diplomas and cash prizes in the amount of 2 times the amount of the basic scholarship for the 1st place, 1.5 times the amount of the basic scholarship for the 2nd place, and 1 times the amount of the basic scholarship for the 3rd place. The creative work of the student who won the 1st place in the competition will be sent to the republic stage.