“Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi!” mavzusida “Eng yaxshi insholar” tanlovining universitet bosqichi bo‘lib o‘tdi.
JDPU talabalari orasida “Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi!” mavzusida “Eng yaxshi insholar” tanlovining universitet bosqichi o‘tkazildi. Tanlovga qatnashish maqsadida 160 dan oshiq talabnomalar kelib tushgan bo‘lib, shundan 95 nafar talaba tanlovda ishtirok etdi. Tanlov bo‘yicha yozilgan insholar 9 nafar mutaxassis-ekspertlar tomonidan tekshirildi.
“Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi!” mavzusida “Eng yaxshi insholar” tanlovining universitet bosqichida quyidagi talabalar g‘olib deb topildi.1-o‘rin Tarix fakulteti talabasi Xoldorova Zuhraga nasi etdi.2-o‘ringa Maktabgacha ta’lim fakulteti talabasi To‘raqulova Umida sazovor bo‘lgan bo‘lsa, 3-o‘ringa birvarakay ikki nafar talaba Fizika va texnologik ta’lim fakulteti talabasi Xudoyqulova Zuhra hamda Boshlang‘ich ta’lim fakulteti talabasi Haydarova Marjonalar loyiq deb topildi.
Tanlovning g‘oliblari diplomlar va 1-o‘rin uchun bazaviy stipendiya miqdorining 2 barobari, 2- o‘rin uchun bazaviy stipendiya miqdorining 1.5 barobari, 3-o‘rin uchun bazaviy stipendiyaning 1 barobari miqdorida pul mukofotlari bilan rag‘batlantiriladi. Tanlovda 1-o‘rinni olgan talabaning ijodiy ishi respublika bosqichiga yuboriladi.

Состоялся университетский этап конкурса «Лучшие эссе» на тему «Молодежь говорит нет коррупции!»
Среди стдентов ДжГПУ состоялся университетский этап конкурса «Лучшие эссе» на тему «Молодежь говорит нет коррупции!» .Для участия в конкурсе было подано более 160 заявок, из них в конкурсе приняли участие 95 студентов. Эссе, написанные по конкурсу, проверяли 9 специалистов-экспертов.
На университетском этапе конкурса «Лучшие эссе» на тему «Молодежь говорит нет коррупции!» следующие студенты были признаны победителями. 1-е место было присуждено студентке факультета Истории Холдоровой Зухре. Если 2-е место было присуждено Туракуловой Умиде, студентке факультета дошкольного образования, 3-го места сразу были удостоены двое студенток Худойкулова Зухра, студентка факультета «Физико-технологическое образование» и Хайдарова Марджона, студентка факультета «Начальное образование».
Победители конкурса будут поощрены дипломами и денежными премиями в размере 2-кратного размера базовой стипендии за 1 место, 1,5-кратного размера базовой стипендии за 2-е место и 1-кратного размера базовой стипендии за 2-е место. базовая стипендия за 3 место. Творческая работа студента, занявшего 1 место в конкурсе, будет отправлена ​​на республиканский этап.