“Yosh kitobxon talabalar ligasi” tanlovi o‘tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024- yil 18 martdagi “Oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida “Yosh kitobxon talabalar ligasi” tanlovini tashkil etish to‘g‘risida”gi 73-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida bugun Jizzax davlat pedagogika universiteti fakultetlari o‘rtasida “Yosh kitobxon talabalar ligasi” bo‘lib o‘tdi.
Umumiy hisob natijalariga ko‘ra: 1 o‘rin O‘zbek tili va adabiyoti fakultetining «Taraqqiyot» jamoasiga, 2 o‘rin Tarix fakultetining «Yoshlar » jamoasiga, 3 o‘rin Xorijiy tillar fakultetining «Renessans» jamoalariga nasib etdi.
G‘oliblikni qo‘lga kiritgan barcha jamoa a’zolari universitet ma’muriyati hamda Yoshlar bilan ishlash va ma’naviyat-ma’rifat bo‘limi tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.

Был проведен конкурс “Студенческая лига юных читателей”
В целях обеспечения исполнения приказа Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 18 марта 2024 года № 73 «Об организации «Лиги юных читателей» среди студентов высших учебных заведений» сегодня среди факультетов Джизакского государственного педагогического университета прошел конкурс «Лига юных читателей».
По итогам общего подсчета: 1 место заняла команда «Развитие» факультета узбекского языка и литературы, 2 место команда «Молодежь» исторического факультета, 3 место команда «Ренесанс» факультета иностранных языков.
Все члены команды-победителя были награждены дипломами и памятными подарками от ректората университета и отдела по работе с молодежью, духовности и просвещения.