“Yosh kitobxon talabalar ligasi” tanlovi o‘tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024- yil 18 martdagi “Oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida “Yosh kitobxon talabalar ligasi” tanlovini tashkil etish to‘g‘risida”gi 73-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida bugun Jizzax davlat pedagogika universiteti fakultetlari o‘rtasida “Yosh kitobxon talabalar ligasi” bo‘lib o‘tdi.
Umumiy hisob natijalariga ko‘ra: 1 o‘rin O‘zbek tili va adabiyoti fakultetining «Taraqqiyot» jamoasiga, 2 o‘rin Tarix fakultetining «Yoshlar » jamoasiga, 3 o‘rin Xorijiy tillar fakultetining «Renessans» jamoalariga nasib etdi.
G‘oliblikni qo‘lga kiritgan barcha jamoa a’zolari universitet ma’muriyati hamda Yoshlar bilan ishlash va ma’naviyat-ma’rifat bo‘limi tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.

The “Student League of Young Readers” competition was held
In order to ensure the execution of the order of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated March 18, 2024 No. 73 “On the organization of the “League of Young Readers” among students of higher educational institutions,” today a competition “League of Young Readers” was held among the faculties of Jizzakh State Pedagogical University.
According to the results of the general calculation: 1st place went to the “Development” team of the Faculty of Uzbek language and literature, 2nd place to the “Youth” team of the Faculty of History, 3rd place to the “Renaissance” team of the Faculty of Foreign Languages.
All members of the winning team were awarded diplomas and memorable gifts from the university administration and the department for youth work, spirituality and education.