Jizzax davlat pedagogika universiteti  jamoasi tomonidan “Yashil makon” umummilliy dasturi doirasida “Dolzarb 40 kunlik” ko‘chat ekish mavsumida universitetimiz hududlariga ko‘chatlarni ekish tadbirlari davom etmoqda.  Mazkur umummilliy loyiha doirasida universitet jamoasi va talabalari faol ishtirok etmoqda. Universitet bog’iga 14 noyabr kunining uzida  4900 ta terak ko’chatlari ekildi.
Ushbu loyihada ishtirok etuvchi barcha profesor-o‘qituvchilar, talabalar va ishchi-xodimlar  har bir ko‘chatni boshqa daraxt va nihollarga halaqit qilmaydigan darajada  qilib ekishga e’tibor qaratdik. Shuni alohida ta’kidlashim lozimki, universittetning Sirtqi bo‘lim hududiga ekilgan 4900 terak qalamchalari, viloyatning iqlim sharoitiga mos bo‘lgan urug‘lardan yetishtirib chiqilgan terak qalamchalaridir. Shu daqiqalarda barcha talabalarga, jamodagi hamkasblarimga yana bir bor murojaat qilaman daraxt ekib bog‘ yaratishdek ezgu ishda biz bilan birga bo‘lishsin,-deydi universitetning Yoshlar masalalari ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S.Nazarqosimov

The nationwide project “Green Space” continues.
The team of Jizzakh State Pedagogical University is continuing to plant saplings in the territory of our university during the “Dolzarb 40-day” planting season as part of the “Green Space” nationwide program. The university team and students are actively participating in this nationwide project. 4900 poplar saplings were planted in the university park on November 14.
All the professors, students and workers participating in this project paid attention to planting each sapling so that it does not destroy other trees and plants. I must emphasize that 4,900 poplar cuttings planted in the territory of the external department of the university are poplar cuttings grown from seeds suitable for the climatic conditions of the region. At this moment, I appeal once again to all students and my colleagues in the team to join us in the good work of planting trees and creating a garden, – says S. Nazarkasimov, the first vice-rector of the university for youth issues, spiritual and educational affairs.