Jizzax davlat pedagogika universiteti  jamoasi tomonidan “Yashil makon” umummilliy dasturi doirasida “Dolzarb 40 kunlik” ko‘chat ekish mavsumida universitetimiz hududlariga ko‘chatlarni ekish tadbirlari davom etmoqda.  Mazkur umummilliy loyiha doirasida universitet jamoasi va talabalari faol ishtirok etmoqda. Universitet bog’iga 14 noyabr kunining uzida  4900 ta terak ko’chatlari ekildi.
Ushbu loyihada ishtirok etuvchi barcha profesor-o‘qituvchilar, talabalar va ishchi-xodimlar  har bir ko‘chatni boshqa daraxt va nihollarga halaqit qilmaydigan darajada  qilib ekishga e’tibor qaratdik. Shuni alohida ta’kidlashim lozimki, universittetning Sirtqi bo‘lim hududiga ekilgan 4900 terak qalamchalari, viloyatning iqlim sharoitiga mos bo‘lgan urug‘lardan yetishtirib chiqilgan terak qalamchalaridir. Shu daqiqalarda barcha talabalarga, jamodagi hamkasblarimga yana bir bor murojaat qilaman daraxt ekib bog‘ yaratishdek ezgu ishda biz bilan birga bo‘lishsin,-deydi universitetning Yoshlar masalalari ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S.Nazarqosimov

Общенациональный проект «Яшил макон» продолжается
В рамках национальной программы “Яшил макон” коллективом Джизакского государственного педагогического университета в период посадочного сезона «Долзарб 40 дней» продолжается посадка саженцев на территории нашего университета. Коллектив университета и студенты принимают активное участие в этом общенациональном проекте. 14 ноября в университетском парке было посажено 4900 саженцев тополя.
«Все преподаватели, студенты и работники, участвующие в этом проекте, уделяли внимание посадке каждого саженца таким образом, чтобы он не мешал другим деревьям и растениям. Следует подчеркнуть, что 4900 саженцев тополя, посаженных на территории заочного отделения университета, — это саженцы тополя, выращенные из черенков, подходящих для климатических условий региона. В эти минуты я еще раз обращаюсь ко всем студентам и коллегам по команде присоединиться к нам в добром деле по посадке деревьев и созданию сада», — сказал первый проректор университета по работе с молодежью, духовно-просветительской работе С.Назаркасимов.