Yangilanayotgan Konstitutsiyaning har bir moddasi inson qadri uchun xizmat qiladi.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Xalqaro press-klub NNT axborot hamkorligida Jizzax davlat pedagogika universitetida «Konstitutsiya meniki, seniki, bizniki! Konstitutsiya o‘zimizniki» shiori ostida targ’ibot tadbiri bo’lib o’tdi.
Tantanali tadbir  “Siz referendumga tayyormisiz?»  ko`rik tanlovi hamda “Konstitutsiya-mening kelajagimda” mavsudidagi insholar tanlovi  g‘oliblarini taqdirlash marosimi bilan boshlandi.
Universitet talabalari o`rtasida o‘tkazilgan  «Siz referendumga tayyormisiz?» ko‘rik tanlovi  3 bosqichda o‘tkazildi.  Ta’kidlash joiz, ushbu tanlovda 7 mingdan ziyod talaba yoshlar ishtirok etdi. Shuningdek Konstitutsiyaviy islohotlar to’g’risida bilimlarini oshirish maqsadida universitet professor-o’qituvchilar, doktarantlar, magstrlar hamda xodimlar o’rtasida “Konstitutsiya-mening kelajagimda” mavzusidagi insholar tanlovi ham o‘tkazildi. Har ikkala tanlov g‘oliblari bugungi tantanali tadbirda taqdirlandi. Tanlov shartlariga ko‘ra yuqori o‘rinlarni egallagan talaba yoshlarga Noutbuk, smartfon hamda planshet topshirildi. Insholar tanlovida g‘oliblikni kirtigan o‘qituvchilar esa diplom va pul mukofotlari bilan taqdirlandi.
Bugungi kunda yoshlarning sifatli ta’lim olishi va yetuk kadr bo‘lib yetishishlariga keng imkoniyatlar yaratilmoqda. Ular tomonidan erishilayotgan yutuqlar salmog‘i ham kundan-kunga oshib bormoqda. Bu yutuqlar, huquq va erkinliklar hamda imkoniyatlardan nafaqat hozirgi, balki kelajak avlodlarimiz ham foydalanishi uchun ular yangi tahrirdagi Konstitutsiyada mustahkamlab qo‘yilayapti.
Tadbirda so‘zga chiqqan Oliy majlis Qonunchilik palatasi deputatlari, Senat a’zolari,  jamoatchilik faollari, faxry ustozlar hamda talabalar   yoshlarni har jihatdan qo‘llab-quvvatlash davlat siyosati darajasiga ko‘tarilganini, yangilanayotgan Konstitutsiyada ham ko‘plab soha va yo‘nalishlar qatorida yoshlar masalasiga alohida ustuvorlik berilganlagini ta’kidlashdi.

Каждая статья обновленной Конституции служит человеческому достоинству
Совместно с Министерством высшего образования, науки и инноваций и ННО «Международный пресс-клуб» в Джизакском государственном педагогическом университете прошла пропагандистская акция под лозунгом «Конституция моя, ваша, наша! Конституция наша».
Торжественное мероприятие началось с церемонии награждения победителей конкурса «Готовы ли вы к референдуму?» и конкурса сочинений «Конституция – в моем будущем».
«Готовы ли вы к референдуму?» среди студентов вузов. экзамен проходил в 3 этапа. Следует отметить, что в данном конкурсе приняли участие более 7 тысяч студентов. Также в целях повышения их знаний о конституционных реформах был проведен конкурс сочинений на тему «Конституция – в моем будущем» среди преподавателей вузов, докторантов, магистров и сотрудников. На сегодняшней церемонии были награждены победители обоих конкурсов. По условиям конкурса студенты, занявшие призовые места, получили ноутбук, смартфон и планшет. Gthgjlfdfntkb, победившие в конкурсе сочинений, были награждены дипломами и денежными премиями.
Сегодня для молодежи создается много возможностей получить качественное образование и стать зрелыми кадрами. Вес их достижений растет день ото дня. Эти достижения, права и свободы и возможности закрепляются в новой редакции Конституции, чтобы ими могли пользоваться не только нынешние, но и будущие поколения.
Депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса, члены Сената, общественные активисты, заслуженные преподаватели и студенты, выступившие на мероприятии, заявили, что поддержка студентов во всех аспектах поднята на уровень государственной политики, и в обновленной Конституции, среди многих отраслей и направлений, молодежи подчеркнуто, что данному вопросу уделено особое внимание.
Мероприятие завершилось художественными номерами и гала-концертом с участием талантливых студентов вуза.