Ustoz Shokir Norqulov 60 yoshda.
Jizzax davlat pedagogika universitetining “Sport turlarini o‘qitish metodikasi” kafedrasi dotsenti, ko‘p yillik mehnati, bilim va tajribasi bilan shogirdlar qalbida iz qoldirgan Norqulov Shokir Muzaffarovich 60 yoshni qarshiladi.
Universitetda bir yaxshi an’ana bor — yuksak mehnat yo‘lini bosib o‘tgan, 60 yoshga to‘lgan ustozlarni munosib e’zozlash. Ana shu an’ana asosida ustoz Shokir Muzaffarovichni ham universitet rahbariyati va kasaba uyushmasi tantanali ravishda qutladi.
Tadbir davomida ustozning mehnat faoliyati, sport sohasiga qo‘shgan hissasi va inson sifatidagi samimiyligi alohida ta’kidlandi. Hamkasblar, shogirdlar va do‘stlar samimiy tilaklar bildirishdi, xotiralarga boy lahzalar yodlandi.
Universitet rahbariyati tomonidan ustozga to‘n kiydirildi, faxriy diplom va esdalik sovg‘alari topshirildi. Tantana iliq muhitda, mehr va hurmat ruhida o‘tdi.
Universitet jamoasi ustozni yana bir bor yurakdan tabriklab, sog‘lik, uzoq umr va yangi ijodiy zafarlar tilaydi.

Наставнику Шокиру Норкулову 60 лет.
Доценту кафедры «Методика преподавания видов спорта» Джизакского государственного педагогического университета Норкулову Шокиру Музаффаровичу, оставившему след в сердцах учеников своим многолетним трудом, знаниями и опытом, исполнилось 60 лет.
В университете существует замечательная традиция — достойно чествовать преподавателей, прошедших долгий трудовой путь и достигших 60-летнего возраста. Следуя этой традиции, руководство университета и профсоюзная организация торжественно поздравили наставника Шокира Музаффаровича.
В ходе мероприятия особо отметили трудовую деятельность наставника, его вклад в сферу спорта и искренность как человека. Коллеги, ученики и друзья выразили искренние пожелания, вспомнили моменты, богатые воспоминаниями.
Руководством университета преподавателю был вручен традиционный халат, почетный диплом и памятные подарки. Торжество прошло в теплой атмосфере, в духе любви и уважения.
Коллектив университета еще раз от всего сердца поздравляет преподавателя, желая ему крепкого здоровья, долголетия и новых творческих достижений.