Universitet rektori O’zbekiston Respublikasi Prezidenti hamda nomli davlat stipendiya sohiblariga stipendiantlik guvohnomalarini topshirdi
– Yoshlar uchun mamlakatimizda har jabhada ko‘plab imkoniyatlar yaratib berilmoqda. Bugun mana shunday imtiyozlardan unumli foydalangan talabalarimiz bilan uchrashib turibmiz. Men istardimki, stipendiya sohiblari faqat ushbu yutuqlari bilan cheklanib qolmaydi. Ular kelajakda iqtidorini boshqa jabhalarda ham namoyon etadi hamda o’zining ilmiy-tadqiqot faoliyatini yanada jadallashtirib universitetimiz bilan faoliyatini bog’laydilar.
Universitet rektori, professor Shavkat Sharipov Prezident hamda nomli davlat stipendiya sohiblariga guvohnomalarini topshirish marosimida ushbu so’zlarini aytib o’tdi. Uchrashuvda professor yoshlar uchun ezgu tilaklarini bildirib kelajakdagi tadqiqot ishlarida omad tiladi.
Tadbirda stipendiantlar o’zining ilmiy-ijodiy izlanishlar hamda stipendiantlikgacha bo’lgan xotiralari bilan o’rtoqlashdi.

Ректор университета вручил стипендиальные удостоверения обладателям Президентской стипендии и именных государственных стипендий Республики Узбекистан
— В нашей стране для молодежи создается много возможностей во всех областях деятельности. Сегодня мы встречаемся с нашими студентами, которые плодотворно пользуются этими привилегиями. Я бы хотел, чтобы стипендиаты не ограничивались этими достижениями. В будущем они проявят свой талант в других областях и свяжут свою деятельность с нашим университетом, активизировав исследовательскую деятельность.
Такие слова сказал ректор университета, профессор Шавкат Шарипов на церемонии вручения свидетельств обладателям Президентской стипендии и именных государственных стипендий. На встрече профессор выразил добрые пожелания молодежи и пожелал им успехов в дальнейших исследовательских работах.
На мероприятии стипендиаты поделились воспоминаниями о научных и творческих исследованиях и предстипендиальной деятельности.