Universitet rektori O’zbekiston Respublikasi Prezidenti hamda nomli davlat stipendiya sohiblariga stipendiantlik guvohnomalarini topshirdi
– Yoshlar uchun mamlakatimizda har jabhada ko‘plab imkoniyatlar yaratib berilmoqda. Bugun mana shunday imtiyozlardan unumli foydalangan talabalarimiz bilan uchrashib turibmiz. Men istardimki, stipendiya sohiblari faqat ushbu yutuqlari bilan cheklanib qolmaydi. Ular kelajakda iqtidorini boshqa jabhalarda ham namoyon etadi hamda o’zining ilmiy-tadqiqot faoliyatini yanada jadallashtirib universitetimiz bilan faoliyatini bog’laydilar.
Universitet rektori, professor Shavkat Sharipov Prezident hamda nomli davlat stipendiya sohiblariga guvohnomalarini topshirish marosimida ushbu so’zlarini aytib o’tdi. Uchrashuvda professor yoshlar uchun ezgu tilaklarini bildirib kelajakdagi tadqiqot ishlarida omad tiladi.
Tadbirda stipendiantlar o’zining ilmiy-ijodiy izlanishlar hamda stipendiantlikgacha bo’lgan xotiralari bilan o’rtoqlashdi.

The Rector of the University handed over scholarship certificates to the holders of the President’s scholarship and the named state scholarship
– Many opportunities are being created for young people in our country on all fronts. Today we are meeting with our students who have benefited from such privileges. I wish that the scholarship holders are not limited to these achievements. In the future, they will show their talent in other areas and will further accelerate their research activities and connect their activities with our university.
Rector of the university, professor Shavkat Sharipov, said these words at the ceremony of handing over certificates to the President and the state scholarship holders. At the meeting, the professor expressed good wishes for young people and wished them success in future research.
At the event, fellows shared their memories of scientific and creative research and pre-scholarship.