Universitet rahbariyati 4-sonli TTJda talabalar bilan uchrashdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti rahbariyati, Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori F.Aqchayev boshchiligida bir guruh mas’ullar 4-sonli talabalar turar joyida bo‘lishdi.
Uchrashuv davomida talabalar turar joyida yaratilgan sharoitlar bilan tanishildi, talabalarning fikr-mulohazalari tinglandi. Talabalar o‘zlarini qiynayotgan ayrim muammolar haqida ham ochiqchasiga gapirib o‘tdilar. Shu joyning o‘zida mas’ullarga tegishli topshiriqlar berilib, mavjud kamchiliklarni bartaraf etish bo‘yicha aniq chora-tadbirlar belgilandi.
Shuningdek, talabalar uchun yaqinda ta’mirdan chiqarilib foydalanishga topshirilgan yangi stadion va universitet hududidagi barcha sport maydonchalari haqida ma’lumot berildi. Endilikda talabalar bu inshootlardan kechki soat 22:00 gacha bemalol foydalanishlari mumkinligi, zarur sport anjomlari ham taqdim etilishi ta’kidlandi.

Руководство университета встретилось со студентами в общежитии №4
В ходе встречи ознакомились с условиями, созданными в студенческом общежитии, и выслушали мнения студентов. Учащиеся также открыто рассказали о некоторых проблемах, которые их беспокоят. Прямо на месте ответственным лицам были даны соответствующие поручения и определены конкретные меры по устранению имеющихся недостатков.
Также студентам была предоставлена информация о недавно отремонтированном и введенном в эксплуатацию новом стадионе и всех спортивных площадках на территории университета. Было отмечено, что отныне студенты могут свободно пользоваться этими сооружениями до 22:00 часов, при этом им будет предоставляться необходимый спортивный инвентарь.
Встреча оказалась продуктивной для студентов, так как была направлена на открытый диалог и практические результаты.