Umrni shu yurt ravnaqi uchun sarflagan haqiqiy vatanparvar ustozlar ishtirokida «Uch avlod» uchrashuvi tashkil qilindi.
Yoshlarni vatanparvarlik va ona yurtga muhabbat, milliy qadriyat va an’analarimizga hurmat, shonli tariximizni chuqur bilish ruhida tarbiyalash maqsadida faxriy ustozlar va yoshlar ishtirokida “Uch avlod uchrashuvi” o‘tkazildi.
Tadbir sababchilari faxriy ustozlar Faniya Axmedshina, Raya Nurqulova, Abdujabbor Boymatov va Koshkar Hakimovlar yosh avlodga o‘zlari ishlab o‘tgan davr muhiti, qiyinchiliklari, sharoitlari haqida gapirib, Yangi O‘zbekistonimizda ishlash, o‘qish istagidagi har bir insonga yaratilayotgan imkoniyatlarga havas qilishlari, ushbu imkoniyatlar qadriga yetish va ulardan unumli foydalanish zarurligi haqida gapirdilar.
Keksa avlod faol vakillarini, uchrashuv qahramonlarini tabriklash va taqdirlash uchun so‘zga chiqqan universitet rektori Sh.Sharipov universitetimizda bu kabi tadbirlar davomiy tashkil qilinayotganligini va yoshi ulug‘ hurmatga sazovor keksa avlod vakillarining ibratli so‘zlari, talaba yoshlarga jonli maktab vazifasini o‘tashini ta’kidladi.Uchrashuvda mamlakatimizda inson omiliga yuksak e’tibor berilayotgani, davlatimiz rahbari tashabbusi bilan jamiyatimizning har bir a’zosiga g‘amxo‘rlik, mehr-oqibat ko‘rsatilayotgani, inson qadr-qimmati, uning orzu-niyatlarini ro‘yobga chiqarishga imkoniyat yaratib berish ustuvor vazifaga aylangani ham aytib o‘tildi.
Yoshi ulug‘ faxriy ustozlar hayoti va mehnat faoliyati davomida to‘plagan boy tajribasi, yoshlik davridagi o‘ziga xos qiyinchiliklar, mehnat pallasidagi mashaqqatlar, nihoyat nuroniylik paytida ko‘rsatilayotgan hurmat-ehtirom haqida o‘z dil so‘zlarini, samimiy fikrlarini bildirdi.
Tadbir so‘ngida universitet kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan faxriylar ustozlar kecha qahramonlariga esdalik sovg‘alari topshirildi.

A meeting of “Three Generations” was organized with the participation of true patriotic teachers who spent their lives for the development of this country.
In order to educate young people in the spirit of patriotism and love for the motherland, respect for our national values ​​and traditions, in-depth knowledge of our glorious history, “Three Generations Meeting” was held with the participation of veteran teachers and young people.
Honorary teachers Fania Ahmedshina, Raya Nurgulova, Abdujabbar Boymatov and Koshkar Hakimov were guests of the event, and they spoke to the young generation about the environment, difficulties, and conditions of the time they worked in, and expressed their admiration for the opportunities created for every person who wants to work and study in our New Uzbekistan, and the need to appreciate these opportunities and use them effectively.
Speaking to congratulate and reward the active representatives of the older generation, the heroes of the meeting, the rector of the university Sh. Sharipov emphasized that such events are continuously organized in our university, and the exemplary words of the representatives of the older generation, whose age is highly respected, serve as a living school for young students. At the meeting, it was emphasized that the human factor is being highly valued in our country, care and kindness are being shown to every member of our society at the initiative of the head of our state, human dignity and creating an opportunity to realize his dreams is a priority.
Elderly veteran teachers expressed their heartfelt words and sincere thoughts about the rich experience they have accumulated during their life and work, the unique difficulties of their youth, the hardships of their work, and finally, the respect shown during their enlightenment.
At the end of the event, the committee of the university trade union handed over souvenirs to the heroes of the evening.