Umrni shu yurt ravnaqi uchun sarflagan haqiqiy vatanparvar ustozlar ishtirokida «Uch avlod» uchrashuvi tashkil qilindi.
Yoshlarni vatanparvarlik va ona yurtga muhabbat, milliy qadriyat va an’analarimizga hurmat, shonli tariximizni chuqur bilish ruhida tarbiyalash maqsadida faxriy ustozlar va yoshlar ishtirokida “Uch avlod uchrashuvi” o‘tkazildi.
Tadbir sababchilari faxriy ustozlar Faniya Axmedshina, Raya Nurqulova, Abdujabbor Boymatov va Koshkar Hakimovlar yosh avlodga o‘zlari ishlab o‘tgan davr muhiti, qiyinchiliklari, sharoitlari haqida gapirib, Yangi O‘zbekistonimizda ishlash, o‘qish istagidagi har bir insonga yaratilayotgan imkoniyatlarga havas qilishlari, ushbu imkoniyatlar qadriga yetish va ulardan unumli foydalanish zarurligi haqida gapirdilar.
Keksa avlod faol vakillarini, uchrashuv qahramonlarini tabriklash va taqdirlash uchun so‘zga chiqqan universitet rektori Sh.Sharipov universitetimizda bu kabi tadbirlar davomiy tashkil qilinayotganligini va yoshi ulug‘ hurmatga sazovor keksa avlod vakillarining ibratli so‘zlari, talaba yoshlarga jonli maktab vazifasini o‘tashini ta’kidladi.Uchrashuvda mamlakatimizda inson omiliga yuksak e’tibor berilayotgani, davlatimiz rahbari tashabbusi bilan jamiyatimizning har bir a’zosiga g‘amxo‘rlik, mehr-oqibat ko‘rsatilayotgani, inson qadr-qimmati, uning orzu-niyatlarini ro‘yobga chiqarishga imkoniyat yaratib berish ustuvor vazifaga aylangani ham aytib o‘tildi.
Yoshi ulug‘ faxriy ustozlar hayoti va mehnat faoliyati davomida to‘plagan boy tajribasi, yoshlik davridagi o‘ziga xos qiyinchiliklar, mehnat pallasidagi mashaqqatlar, nihoyat nuroniylik paytida ko‘rsatilayotgan hurmat-ehtirom haqida o‘z dil so‘zlarini, samimiy fikrlarini bildirdi.
Tadbir so‘ngida universitet kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan faxriylar ustozlar kecha qahramonlariga esdalik sovg‘alari topshirildi.

Встреча «Трех поколений» была организована с участием настоящих наставников патриотов, посвятивших свою жизнь развитию этой страны.
В целях воспитания молодежи в духе патриотизма и любви к Родине, уважения к нашим национальным ценностям и традициям, углубленного познания нашей славной истории была проведена «Встреча трех поколений» с участием педагогов-ветеранов и молодежи.
Виновники торжества почетные педагоги Фания Ахмедшина, Рая Нургулова, Абдуджаббор Бойматов и Кошкар Хакимов рассказали молодому поколению о среде, трудностях и условиях того времени, в котором они работали, говорили о своей зависти к возможностям, созданным для каждого человека, который хочет работать и учиться, о необходимости ценить эти возможности и эффективно их использовать в нашем новом Узбекистане.
Ректор университета Ш.Шарипов выступавший с поздравлением и награждением активных представителей старшего поколения, героев встречи, отметил, что подобные мероприятия в нашем университете проводятся постоянно, а поучительные слова представителей старшего поколения, возраст которых пользуется большим уважением, служат живой школой для студентов. На встрече также было отмечено, что человеческому фактору в нашей стране уделяется большое внимание, по инициативе главы нашего государства о каждом члене нашего общества заботятся и относятся с добротой, человеческим достоинством, а создание возможности реализовать его мечты стало приоритетом.
Выразил свои искренние слова и искренние мысли о богатом опыте, накопленном в жизни и деятельности пожилых учителей-ветеранов, об уникальных трудностях их юности, тяготах трудового периода и, наконец, об уважении, проявленном в период их просвещения.