Talabalar shirin mehrlarini bolajonlarga ulashishdi.
32-sonli yordamchi maktab internatida xayriya tadbiri o‘tkazildi. Bu tadbir maktab-internat bolalari ko‘nglini shod qildi.
Xabaringiz bor, Jizzax davlat pedagogika universitetida 3-dekabr-Xalqaro nogironlar kuni munosabati bilan “Yaxshilik va quvonch baxsh et” shiori ostida “Shirin tilak, shirin sovg‘a”xayriya aksiyasi o‘tkazildi.
“Talabalar media guruhi” tashabbusi bilan tashkil etilgan ushbu aksiya 27-noyabrdan 1-dekabrga qadar davom etdi. Ana shu davr mobaynida ko‘ngilli professor-o‘qituvchilar va talaba yoshlar imkoniyati cheklangan bolajonlarga o‘z mehrini bildirish maqsadida maxsus qutiga dil istaklar yozilgan shirinliklarni tashlashdi. Kuni kecha «Shirin sovg‘a va shirin tilaklar» maxsus qutisidagi barcha shirinliklar Jizzax shahridagi 32-sonli yordamchi maktab internatida tahsil olayotgan imkoniyati cheklangan bolajonlarga sovg‘a qilindi.
Tadbirda shuningdek Pedagogika va psixologiya fakultetining “Maxsus pedagogika “ kafedrasi professor-o‘qituvchilari ham ishtirok etib, ko‘ngli siniq bolalarga g‘amxo‘rlik qilish, ularga mehr-muhabbat ko‘rsatish har bir kishining insoniy burchi ekanligini tayyorlab kelgan sahna ko‘rinishlari va sovg‘a-salomlari bilan namoyon etishdi.
Bundan tashqari, Jizzax davlat pedagogika universiteti Magistratura bo‘limi rahbari R.Yarmatov ham maktab internatidagi boshlang‘ich sinf tarbiyalanuvchilariga alohida sovg‘alar ulashdi.
“Davlatimiz rahbari tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar va bolalar bilim olishi uchun yaratilayotgan shart-sharoitlar savobli amallar ekanini bayon etadi. Har bir inson shunday bolalar o‘zini namoyon qilishi uchun sharoitlar hozirlashga o‘z hissasini qo‘shishi lozim, toki ular o‘qishda, ishda, ijodda, ijtimoiy faoliyatda o‘zini topa olsin. Shukr, yurtimizda farzandlarimiz ana shunday mehr-muhabbat, ulkan g‘amxo‘rliklar og‘ushida voyaga yetmoqda. 3-dekabr-Xalqaro nogironlar kuni arafasida mana shunday xayriya tadbirining o‘tkazilishi xayrli bir ish bo‘ldi deb hisoblayman”-deydi Magistratura bo‘limi rahbari R.Yarmatov. Tadbir davomida ilm maskanining badiiy dastasi a’zolari ijrosidagi jozibali raqslar hamda Jizzax davlat pedagogika universitetida musiqiy yo‘nalishda tahsil olayotgan iqtidorli talabalarning diltortar qo‘shiqlari kecha fayziga yanada fayz kiritdi.

Students shared their sweet love with children.
A charity event was held at boarding school No. 32. This event delighted the children of the boarding school.
As you know, the “Sweet Wish, Sweet Gift” charity campaign was held at the Jizzakh State Pedagogical University on the occasion of the International Day of Disabled Persons on December 3 under the slogan “Give goodness and joy”.
This action, organized by the initiative of the “Student Media Group”, lasted from November 27 to December 1. During this period, in order to show their love to children with disabilities, volunteer professors, teachers and students threw sweets with wishes written in special boxes. Yesterday, all the sweets in the special box “Sweet gifts and sweet wishes” were given to children with disabilities studying at boarding school No. 32 in the city of Jizzakh.
Professors and teachers of the “Special Pedagogy” department of the Faculty of Pedagogy and Psychology also took part in the event and prepared a scene that it is the human duty of everyone to care for and show love to broken-hearted children. They showed it with their looks and gifts.
In addition, R. Yarmatov, the head of the Master’s Department of the Jizzakh State Pedagogical University, distributed special gifts to the elementary school pupils of the boarding school.
“He declares that the works carried out by the head of our state and the conditions created for children’s education are meritorious actions. Everyone should contribute to creating the conditions for such children to express themselves, so that they can find themselves in studies, work, creativity, and social activities. Thanks, in our country, our children are growing up surrounded by such love and great care. “I think that holding such a charity event on the eve of the International Day of Disabled Persons on December 3 was a good thing,” says R. Yarmatov, head of the Master’s Department. During the event, the attractive dances performed by the members of the art group of the scientific center and the amazing songs of the talented students studying music at the Jizzakh State Pedagogical University made the evening even more enjoyable.