Sodiq bitiruvchilar universitet bag‘rida
Jizzax davlat pedagogika universiteti tashkil etilganligining 50 yilligiga bag‘ishlangan «Bitiruvchilar forumi» ga taklif etilgan sobiq va sodiq bitiruvchilar universitet bosh binosida kutib olindi. Forumga taklif etilgan sobiq bitiruvchilar ishtirokida barcha fakultetlarda birinchi kursga qabul qilingan talabalar bilan uchrashuvlar , davra suhbatlari tashkil etildi. shuningdek mehmonlar universitet talabalari uchun yaratilayotgan sharoitlar bilan ham tanishishdi.
Tadbirning asosiy qismi universitetning madaniyat saroyida davom etdi. 30 ga yaqin bitiruvchilar va turli tashkilotlardan kelgan mehmonlar ishtirokida o‘tgan uchrashuv barchada iliq taassurot qoldirdi desak mubolag‘a qilmagan bo‘lamiz.
Tantanali tadbirni universitet rektori tabrik so‘zi bilan ochib berdi. U o‘z so‘zida bitiruvchilar forumi ikkinchi marotaba o‘tkazilayotgani, an’anaga aylanib bo bu uchrashuvlar doimiy bo‘lib qolishini, bu ishda bitiruvchilarning universitet bilan hamkorligi juda zarur ekanligini ta’kidladi.
Tantanali tadbirda shuningdek Jizzax viloyati maktabgacha ta’lim bo hamda O ta’lim, fan va innovatsiyalar boshqarmasi mas’ul xodimlari ham o‘z dil izhorlarini bildirishdi. Uchrashuv universitet badiiy jamoasining musiqiy chiqishlari bilan yakun topdi.

Верные выпускники в родных пенатах
Бывших и преданных выпускников, приглашенных на «Форум выпускников,» посвященный 50-летию Джизакского государственного педагогического университета, встретили в главном здании университета.
С участием приглашенных на форум бывших выпускников во всех факультетах были организованы встречи, «круглые столы» со студентами, принятыми на первый курс, а также гости ознакомились с условиями, создаваемыми для студентов университета.
Основная часть мероприятия прошла во Дворце культуры университета. Не будет преувеличением сказать, что встреча с участием около 30 выпускников и гостей из различных организаций произвела на всех теплое впечатление.
Торжественное мероприятие открыл ректор университета с приветственным словом. В своем выступлении он отметил, что форум выпускников проводится во второй раз, эти встречи станут традиционными и постоянными, в этом очень важно сотрудничество выпускников с университетом.
На торжественном мероприятии выступили также ответственные сотрудники Джизакского областного управления дошкольного образования и управления высшего образования, науки и инноваций. Встреча завершилась музыкальными выступлениями художественного коллектива университета.