Sodiq bitiruvchilar universitet bag‘rida
Jizzax davlat pedagogika universiteti tashkil etilganligining 50 yilligiga bag‘ishlangan «Bitiruvchilar forumi» ga taklif etilgan sobiq va sodiq bitiruvchilar universitet bosh binosida kutib olindi. Forumga taklif etilgan sobiq bitiruvchilar ishtirokida barcha fakultetlarda birinchi kursga qabul qilingan talabalar bilan uchrashuvlar , davra suhbatlari tashkil etildi. shuningdek mehmonlar universitet talabalari uchun yaratilayotgan sharoitlar bilan ham tanishishdi.
Tadbirning asosiy qismi universitetning madaniyat saroyida davom etdi. 30 ga yaqin bitiruvchilar va turli tashkilotlardan kelgan mehmonlar ishtirokida o‘tgan uchrashuv barchada iliq taassurot qoldirdi desak mubolag‘a qilmagan bo‘lamiz.
Tantanali tadbirni universitet rektori tabrik so‘zi bilan ochib berdi. U o‘z so‘zida bitiruvchilar forumi ikkinchi marotaba o‘tkazilayotgani, an’anaga aylanib bo bu uchrashuvlar doimiy bo‘lib qolishini, bu ishda bitiruvchilarning universitet bilan hamkorligi juda zarur ekanligini ta’kidladi.
Tantanali tadbirda shuningdek Jizzax viloyati maktabgacha ta’lim bo hamda O ta’lim, fan va innovatsiyalar boshqarmasi mas’ul xodimlari ham o‘z dil izhorlarini bildirishdi. Uchrashuv universitet badiiy jamoasining musiqiy chiqishlari bilan yakun topdi.

Alumni of the institution visited the university
Former and loyal graduates invited to the “Alumni Forum” dedicated to the 50th anniversary of the establishment of Jizzakh State Pedagogical University were welcomed in the main building of the university. Meetings and roundtable discussions with students admitted to the first year of all faculties were organized with the participation of former graduates invited to the forum. The guests also got acquainted with the conditions created for university students.
The main part of the event continued in the university’s palace of culture. It is no exaggeration to say that the meeting with the participation of about 30 graduates and guests from various organizations left a warm impression on everyone.
The solemn event was opened by the rector of the university with a congratulatory speech. In his speech, he noted that the graduates’ forum is being held for the second time, that these meetings will become a tradition and that cooperation of graduates with the university is very necessary.
Officials of the Jizzakh region pre-school education and higher education, science and innovation department also expressed their feelings at the solemn event. The meeting ended with musical performances of the university’s artistic team.