Sirtqi bo‘lim talabalari ishtirokida uchrashuv o‘tkazildi.
Tadbirni KQKKNTB bo‘limi boshlig‘i A.Umrzoqov ochib berdi. U korrupsiya, manfaatlar to‘qnashuvi, pora olish, pora berish va pora olish berishda vositachilik qilish kabi tushunchalarni izohlab berdi.
Shuningdek, tadbirda Korrupsiyaga qarshi ta’lim va yoshlarning imkoniyatlarini kengaytirish global resursi (GRACE) dasturi doirasida ishlab chiqilgan metodik tavsiyalar asosida faol o‘quvchi-yoshlar hamda talabalar o‘rtasida mavzuga oid darsdan tashqari mashg‘ulotlar, seminar-treninglar tashkil etilayotganligi xususida ham so‘z bordi.
Turli tadbirlarda korrupsiyaga oid huquqbuzarliklar va manfaatlar to‘qnashuvi yuzaga kelishiga sababchi bo‘lmaslikka, bunday huquqbuzarlik sodir bo‘lganda mas’ul shaxslarni, bo‘limni ogohlantirish kerakligi haqida tushuncha va tavsiyalar berildi.

A meeting was held with the participation of the students of Correspondence Department
The event was opened by A. Umrzokov, Head of the Compliance Control Department of the Anti-Corruption Agency. He explained the concepts of corruption, conflict of interest, bribery, bribery, and mediation in bribery.
The event also discussed the organization of extracurricular activities, seminars and trainings on the topic among active students and young people based on methodological recommendations developed within the framework of the Global Resource for Anti-Corruption Education and Youth Empowerment (GRACE) program.
At various events, understanding and recommendations were given on how to avoid causing corruption-related offenses and conflicts of interest, and to alert responsible persons and departments when such offenses occur..