“O‘zbek filologiyasining dolzarb masalalari va uni o‘qitish metodikasi muammolari” mavzusidagi Xalqaro ilmiy – amaliy anjuman o‘tkazildi.
O‘zbek tili va adabiyoti fakultetida “O‘zbek filologiyasining dolzarb masalalari va uni o‘qitish metodikasi muammolari” mavzusidagi Xalqaro ilmiy – amaliy anjuman o‘tkazildi. Xalqaro konferensiyada xorijiy va respublikamizning yirik mutaxassis olimlari o‘z ilmiy ma’ruzalari bilan ishtirok etishdi.
Jumladan, Turkiya Artvin Choruh universiteti, Anqara Hoji Bayram Vali universiteti, Qozon Federal universiteti, Ozarbayjon Milliy Ilmlar akademiyasi Nizomiy Ganjaviy nomidagi Adabiyot instituti, Tojikiston Respublikasi “Akademik Bobojon G‘afurov nomidagi Xo‘jand davlat universiteti” DTM, O‘zbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasi til va adabiyot instituti, O‘zFA Abu Rayhon Beruniy nomidagi Sharqshunoslik instituti, Alisher Navoiy nomidagi O‘zbek tili va adabiyoti universiteti, Xorazm, Guliston, Andijon, Samarqand, Namangan, Farg‘ona, Qashqadaryo, Buxoro, Qo‘qon, Navoiy universitetlari va Chirchiq davlat pedagogika universitetlari filolog olimlari hamda Jizzax davlat pedagogika universiteti professor-o‘qituvchilari va yuqorida sanalgan oliy muassasalarining doktorant, magistrant va iqtidorli talabalari hamda ko‘pgina viloyatlardagi akademik litseylari, xalq ta’limi muassasalari, maktabgacha ta’lim muassasalarida faoliyat yuritayotgan ona tili va adabiyoti fani o‘qituvchi va mutaxassislari ishtirok etishdi.

An international scientific-practical conference was held on the topic “Actual issues of Uzbek philology and problems of its teaching methodology”.
The Faculty of Uzbek Language and Literature held an international scientific-practical conference on the topic “Actual issues of Uzbek philology and problems of its teaching methodology”. The international conference was attended by leading foreign and national specialists with their scientific lectures.
In particular, Turkey’s Artvin Choruh University, Ankara Haji Bayram Vali University, Kazan Federal University, Nizami Ganjavi Literary Institute of the Azerbaijan National Academy of Sciences, Khojand State University named after Academician Bobojon Gafurov of the Republic of Tajikistan, Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan and Institute of Literature, Institute of Oriental Studies named after Abu Rayhan Beruni of the Academy of Sciences of Uzbekistan, University of Uzbek Language and Literature named after Alisher Navoi, Khorezm, Gulistan, Andijan, Samarkand, Namangan, Fergana, Kashkadarya, Bukhara, Kokan, Navoi universities and philological scientists of Chirchik State Pedagogical University and professors and teachers of Jizzakh State Pedagogical University and doctoral students, masters and talented students of the higher institutions listed above, as well as native language and literature teachers working in academic lyceums, public educational institutions, preschool educational institutions in many regions and specialists participated in the conference.