“Ota-onalar bilan muloqot maydoni” tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Muloqotni  Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Nazarqosimov ochib berdi.
Talabalarning  ota-onalari ishtirokida bo‘lib o‘tgan yig‘ilish O‘zbek tili va adabiyoti fakulteti faoliyatini tanishtirish bilan boshlandi.
Shuningdek, yig‘ilishda 2025-2026 o‘quv yili uchun universitet talabalariga grantlar taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi, ta’lim tarbiyada ota-onalar bilan hamkorlikning ahamiyati, Ota-onalar kengashi tarkibini qayta ko‘rib chiqish, korrupsiyaning oldini olishda ota-onalarning o‘rni, talabalarning psixologik holati kabi muhim  masalalar muhokama etildi.
Talabalarning ota-onalari ishtirokida o‘tkazilgan muloqot  o‘qishda va jamoat ishlarida faol talabalarning ota-onalarini taqdirlash marosimi bilan yakunlandi.

Состоялось мероприятие «Площадка для диалога с родителями»
Встреча, прошедшая с участием родителей студентов, началась с ознакомления с деятельностью факультета узбекского языка и литературы.
Также на заседании обсуждались такие важные вопросы, как порядок предоставления и перераспределения грантов студентам университета на 2025-2026 учебный год, значимость сотрудничества с родителями в образовании и воспитании, пересмотр состава Родительского совета, роль родителей в предотвращении коррупции, а также психологическое состояние студентов.
Диалог, проведенный с участием родителей студентов, завершился церемонией награждения родителей тех учащихся, которые проявили активность в учебе и общественной работе.