“Ota-onalar bilan muloqot maydoni” tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Muloqotni  Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Nazarqosimov ochib berdi.
Talabalarning  ota-onalari ishtirokida bo‘lib o‘tgan yig‘ilish O‘zbek tili va adabiyoti fakulteti faoliyatini tanishtirish bilan boshlandi.
Shuningdek, yig‘ilishda 2025-2026 o‘quv yili uchun universitet talabalariga grantlar taqdim etish va qayta taqsimlash tartibi, ta’lim tarbiyada ota-onalar bilan hamkorlikning ahamiyati, Ota-onalar kengashi tarkibini qayta ko‘rib chiqish, korrupsiyaning oldini olishda ota-onalarning o‘rni, talabalarning psixologik holati kabi muhim  masalalar muhokama etildi.
Talabalarning ota-onalari ishtirokida o‘tkazilgan muloqot  o‘qishda va jamoat ishlarida faol talabalarning ota-onalarini taqdirlash marosimi bilan yakunlandi.

The event “Platform for Dialogue with Parents” took place
The event was opened by the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs, S. Nazarkasimov.
The meeting, which was attended by the students’ parents, began with an introduction to the activities of the Faculty of Uzbek Language and Literature.
The meeting also discussed important issues such as the procedure for providing and redistributing grants to university students for the 2025-2026 academic year, the importance of cooperation with parents in education, reviewing the composition of the Parent Council, the role of parents in preventing corruption, and the psychological state of students.
The dialogue, which was held with the participation of the students’ parents, ended with a ceremony to award the parents of students who were active in their studies and community service.